W TUI liczą się wyniki, a nie długość czasu pracy

Filip Frydrykiewicz

Wolę więcej czasu czy pieniędzy? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć pracownicy Grupy TUI. Koncern opracował bowiem nowy model pracy, który pozwala lepiej łączyć życie zawodowe z prywatnym

Nowe założenia dotyczące modelu pracy w TUI zostały zebrane w dokumencie „newWork@TUI”. Zarząd i rada zakładowa są zgodni, że należy znaleźć sposób, żeby pracownicy mogli lepiej godzić życie zawodowe z prywatnym. Według firmy o wiele ważniejsze są wyniki, a nie to, ile czasu pracownik spędza przy biurku. Podstawą nowej polityki personalnej ma być więc zaufanie (do pracownika) i odpowiedzialność (pracownika).

W dokumencie zapisano też, że należy zapewnić możliwość swobodnego rozwoju i elastyczność w planowaniu różnych etapów życia. Nowe modele pracy mają dać zatrudnionym wybór, czy wolą zarabiać więcej pieniędzy, czy jako część wynagrodzenia potraktują więcej czasu wolnego.

Kolejny punkt to umożliwianie rozwoju zawodowego, dzięki czemu będzie się można lepiej przygotować do zmian, jakie niesie cyfryzacja. Każdy z pracowników powinien korzystać w miarę możliwości ze szkoleń i programów rozwoju. Zarząd rozumie, że nie wszystkie zasady pracy mogą być ustalone w toku rozmów z radą zakładową. Tym ważniejsze jest stworzenie kultury wzajemnego zaufania opartej o wartości firmy zawarte w samej nazwie: Trusted. Unique. Inspiring (Zaufany. Wyjątkowy. Inspirujący.).

Dzięki temu koncern będzie również w przyszłości firmą odnoszącą sukcesy i nowoczesnym oraz innowacyjnym pracodawcą – czytamy w komunikacie firmy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IAG: Mniejsze obroty, większe zyski

Grupa lotnicza IAG zwiększyła w 2016 roku zysk operacyjny. Związkowcy zacierają ręce i żądają ...

Maroko: Dużo więcej miejsc dla Polaków

Na przyszły rok zapotrzebowanie na Maroko ze strony największych polskich touroperatorów jest tak duże, ...

Cypr ma być jednym z najczęściej odwiedzanych krajów

Do 2030 roku Cypr ma się znaleźć w grupie 30 najatrakcyjniejszych turystycznie krajów na ...

Thomas Cook inwestuje w Egipcie

Thomas Cook planuje powiększyć sieć własnych hoteli o dwa. W przyszłym roku nowe obiekty ...

Anglicy pomogą sfinansować CPK. Dają 100 mln funtów

Brytyjski rząd ma finansową zachętę dla tamtejszych firm chcących wziąć udział w budowie Centralnego ...

Muzeum Troi – pięć tysięcy lat historii w jednym miejscu

W Roku Troi, ogłoszonym w Turcji z okazji 20 rocznicy wpisania tego antycznego miasta ...