W TUI liczą się wyniki, a nie długość czasu pracy

Filip Frydrykiewicz

Wolę więcej czasu czy pieniędzy? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć pracownicy Grupy TUI. Koncern opracował bowiem nowy model pracy, który pozwala lepiej łączyć życie zawodowe z prywatnym

Nowe założenia dotyczące modelu pracy w TUI zostały zebrane w dokumencie „newWork@TUI”. Zarząd i rada zakładowa są zgodni, że należy znaleźć sposób, żeby pracownicy mogli lepiej godzić życie zawodowe z prywatnym. Według firmy o wiele ważniejsze są wyniki, a nie to, ile czasu pracownik spędza przy biurku. Podstawą nowej polityki personalnej ma być więc zaufanie (do pracownika) i odpowiedzialność (pracownika).

W dokumencie zapisano też, że należy zapewnić możliwość swobodnego rozwoju i elastyczność w planowaniu różnych etapów życia. Nowe modele pracy mają dać zatrudnionym wybór, czy wolą zarabiać więcej pieniędzy, czy jako część wynagrodzenia potraktują więcej czasu wolnego.

Kolejny punkt to umożliwianie rozwoju zawodowego, dzięki czemu będzie się można lepiej przygotować do zmian, jakie niesie cyfryzacja. Każdy z pracowników powinien korzystać w miarę możliwości ze szkoleń i programów rozwoju. Zarząd rozumie, że nie wszystkie zasady pracy mogą być ustalone w toku rozmów z radą zakładową. Tym ważniejsze jest stworzenie kultury wzajemnego zaufania opartej o wartości firmy zawarte w samej nazwie: Trusted. Unique. Inspiring (Zaufany. Wyjątkowy. Inspirujący.).

Dzięki temu koncern będzie również w przyszłości firmą odnoszącą sukcesy i nowoczesnym oraz innowacyjnym pracodawcą – czytamy w komunikacie firmy

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po narciarską wycieczkę coraz chętniej do biura

Za pośrednictwem biur podróży na stoki wyjechało w tym sezonie około 10 procent więcej ...

Brytyjskie biura podróży tną ceny

Nawet ponad 50 procent sięgają przeceny wyjazdów na sierpień u brytyjskich touroperatorów, takich jak ...

W biurach podróży: Grecja za 1000 złotych

25-procentowym wzrostem sprzedanych wyjazdów kończy się letni sezon turystyczny. Ceny w ostatnim tygodniu były ...

TUI wprowadza nową markę

TUI Tours to nowa marka Grupy TUI, w ramach której touroperator będzie organizować wycieczki ...

Hiszpańska branża turystyczna alarmuje: Upadnie 500 hoteli

Przez bankructwo Thomasa Cooka w Hiszpanii będą miały kłopoty setki hoteli – szacuje Hiszpańska ...

Padł nowy rekord w światowej turystyce

Jak podaje w najnowszym raporcie Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), w 2018 roku ...