Prezes Cooka bada śmierć klientów

AFP

Prezes Thomasa Cooka Peter Fankhauser osobiście zaangażował się w wyjaśnienie przyczyn śmierci dwojga klientów w Hurghadzie. Spotkał się w tym celu z premierem Egiptu

Po nagłej śmierci brytyjskich turystów, 69-letniego Johna i 63 letniej Susan Cooperów, klientów biura podróży Thomas Cook prezes koncernu poleciał do Egiptu gdzie został przyjęty przez premiera Mustafę Madboulym i minister turystyki Ranię al-Mashat – podały brytyjskie media branżowe. Rozmowy zostały określone mianem „konstruktywnych”, ale ich szczegóły nie zostały ujawnione.

Firma podała jedynie, że Egipcjanie zapewnili, że robią wszystko, co w ich mocy, aby dochodzenie było dokładne, przejrzyste i przyniosło niezbędne odpowiedzi tak szybko jak to tylko możliwe. Premier Egiptu powiedział, że daje stuprocentową gwarancję, że władze przewrócą każdy kamień, żeby odkryć prawdziwą przyczynę zgonu. Eksperci pod nadzorem prokuratora generalnego Nabila Sadeqa badają wszystkie aspekty bezpieczeństwa sanitarnego w hotelu Steigenberger Aqua Magic. Wyniki będą ogłoszone publicznie.

Obecnie prowadzone jest badanie zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci, wnioski z autopsji mają być przedstawione w przyszłym tygodniu. Również wtedy ciała zostaną przetransportowane do kraju.

„Będziemy nadal rozmawiać z egipskimi władzami i MSZ-em, aby mieć pewność, że pracujemy wszyscy razem i mamy na względzie przede wszystkim dobro rodziny Cooperów” – zapewnia Thomas Cook w oświadczeniu, jednocześnie podkreślając, że zdrowie klientów przebywających w Egipcie jest dla touroperatora najważniejsze.

Fankhauser spotkał się również z ambasadorem Wielkiej Brytanii w Egipcie Johnem Cassonem i jego zastępczynią Helen Winterton.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Biuro podróży z (prawie) własnym lotniskiem w Egipcie

Duzi touroperatorzy inwestują we własne linie lotnicze, hotele lub statki wycieczkowe. A niemieckie biuro ...

Polisę turystyczną trzeba dopasować do potrzeb klienta

Klienci biur podróży powinni być rzetelnie poinformowani przez sprzedawcę, ile dostaną na leczenie w ...

Największy samolot świata w Warszawie

Na Lotnisku Chopina w Warszawie wyląduje dzisiaj airbus A380. Największy pasażerski samolot świata przewiezie ...

Premier Saary pisze do agentów turystycznych

Pomoc w walce przeciwko niekorzystnym zapisom w ustawie implementującej dyrektywę unijną zapewnia agentom premier ...

Ocean Majesty płynie w pierwszym rejsie pod banderą Itaki

Statek Ocean Majesty, wyczarterowany w całości przez biuro podróży Itaka, odbywa właśnie swój pierwszy ...

Polska branża spotkań podniesie się w 2023 roku

Prognoza dla Polski zakłada spadek liczby turystów konferencyjnych między 32 a 76 procent w ...