Prezes Cooka bada śmierć klientów

AFP

Prezes Thomasa Cooka Peter Fankhauser osobiście zaangażował się w wyjaśnienie przyczyn śmierci dwojga klientów w Hurghadzie. Spotkał się w tym celu z premierem Egiptu

Po nagłej śmierci brytyjskich turystów, 69-letniego Johna i 63 letniej Susan Cooperów, klientów biura podróży Thomas Cook prezes koncernu poleciał do Egiptu gdzie został przyjęty przez premiera Mustafę Madboulym i minister turystyki Ranię al-Mashat – podały brytyjskie media branżowe. Rozmowy zostały określone mianem „konstruktywnych”, ale ich szczegóły nie zostały ujawnione.

Firma podała jedynie, że Egipcjanie zapewnili, że robią wszystko, co w ich mocy, aby dochodzenie było dokładne, przejrzyste i przyniosło niezbędne odpowiedzi tak szybko jak to tylko możliwe. Premier Egiptu powiedział, że daje stuprocentową gwarancję, że władze przewrócą każdy kamień, żeby odkryć prawdziwą przyczynę zgonu. Eksperci pod nadzorem prokuratora generalnego Nabila Sadeqa badają wszystkie aspekty bezpieczeństwa sanitarnego w hotelu Steigenberger Aqua Magic. Wyniki będą ogłoszone publicznie.

Obecnie prowadzone jest badanie zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci, wnioski z autopsji mają być przedstawione w przyszłym tygodniu. Również wtedy ciała zostaną przetransportowane do kraju.

„Będziemy nadal rozmawiać z egipskimi władzami i MSZ-em, aby mieć pewność, że pracujemy wszyscy razem i mamy na względzie przede wszystkim dobro rodziny Cooperów” – zapewnia Thomas Cook w oświadczeniu, jednocześnie podkreślając, że zdrowie klientów przebywających w Egipcie jest dla touroperatora najważniejsze.

Fankhauser spotkał się również z ambasadorem Wielkiej Brytanii w Egipcie Johnem Cassonem i jego zastępczynią Helen Winterton.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czeka Cię wakacyjny wyjazd? Nie zapomnij o tych 5 rzeczach!

Podróże zawsze wiążą się z ekscytacją – są szansą na poznanie nowej kultury, wypoczynek ...

Amerykanie wzmacniają ochronę kolei

Amerykańskie władze zapowiadają wzmocnienie kontroli bezpieczeństwa szlaków kolejowych. To odpowiedź na apele organizacji terrorystycznych ...

OSAT: Agenci nie podpisujcie aneksów do umów z touroperatorami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych wzywa swoich członków do niepodpisywania i nieodsyłania aneksów do umów ...

Wypadek autobusu w Andach

19 osób zginęło, a 20 zostało rannych w wypadku autobusu na górskiej drodze w ...

Google unowocześnia wyszukiwarkę hoteli

Zdjęcia hotelu zrobione przez gości, dodatkowe informacje o atrakcjach w okolicy obiektu i nowe ...

Nadeszła odwilż w hotelach i pensjonatach

Rezerwacje na letnie miesiące ruszyły. Rośnie też popyt na wyjazdy weekendowe, integracyjne i konferencje. ...