Prezes Cooka bada śmierć klientów

AFP

Prezes Thomasa Cooka Peter Fankhauser osobiście zaangażował się w wyjaśnienie przyczyn śmierci dwojga klientów w Hurghadzie. Spotkał się w tym celu z premierem Egiptu

Po nagłej śmierci brytyjskich turystów, 69-letniego Johna i 63 letniej Susan Cooperów, klientów biura podróży Thomas Cook prezes koncernu poleciał do Egiptu gdzie został przyjęty przez premiera Mustafę Madboulym i minister turystyki Ranię al-Mashat – podały brytyjskie media branżowe. Rozmowy zostały określone mianem „konstruktywnych”, ale ich szczegóły nie zostały ujawnione.

Firma podała jedynie, że Egipcjanie zapewnili, że robią wszystko, co w ich mocy, aby dochodzenie było dokładne, przejrzyste i przyniosło niezbędne odpowiedzi tak szybko jak to tylko możliwe. Premier Egiptu powiedział, że daje stuprocentową gwarancję, że władze przewrócą każdy kamień, żeby odkryć prawdziwą przyczynę zgonu. Eksperci pod nadzorem prokuratora generalnego Nabila Sadeqa badają wszystkie aspekty bezpieczeństwa sanitarnego w hotelu Steigenberger Aqua Magic. Wyniki będą ogłoszone publicznie.

Obecnie prowadzone jest badanie zwłok w celu ustalenia przyczyny śmierci, wnioski z autopsji mają być przedstawione w przyszłym tygodniu. Również wtedy ciała zostaną przetransportowane do kraju.

„Będziemy nadal rozmawiać z egipskimi władzami i MSZ-em, aby mieć pewność, że pracujemy wszyscy razem i mamy na względzie przede wszystkim dobro rodziny Cooperów” – zapewnia Thomas Cook w oświadczeniu, jednocześnie podkreślając, że zdrowie klientów przebywających w Egipcie jest dla touroperatora najważniejsze.

Fankhauser spotkał się również z ambasadorem Wielkiej Brytanii w Egipcie Johnem Cassonem i jego zastępczynią Helen Winterton.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

British Airways odwołuje loty, awaria systemów IT

Co najmniej do końca dnia odwołano wszystkie loty brytyjskich linii lotniczych British Airways z ...

Turyści utopili 1,4 miliona euro w fontannie di Trevi

Monety o łącznej wartości 1,4 miliona euro wyłowiono w zeszłym roku z rzymskiej fontanny ...

Małopolska inwestuje w szlaki turystyczne

Ponad 46 milionów złotych województwo małopolskie przeznaczy na nowe ścieżki rowerowe, szlaki turystyczne i ...

Marsa Alam prosi ministra o pomoc

W najbliższym sezonie zimowym branża turystyczna z regionu Marsa Alam nie spodziewa się zbyt ...

Phuket nie nadąża za własną popularnością

W tym roku na Phuket ma przyjechać 15 milionów gości. Popularność wyspy rośnie, a ...

Small Planet – więcej Azji niż Europy

W pierwszej połowie 2017 roku przychody linii Small Planet Airlines zwiększyły się do 118,1 ...