Dzieci z Happy Kids spędziły wakacje z Rainbowem

Materiały prasowe

Tygodniowy wyjazd na Cypr dla dzieci z rodzinnego domu dziecka – to główna nagroda w konkursie Ekstra Klasa Domów. Ufundowało ją biuro podróży Rainbow.

Konkurs z myślą o wsparciu edukacji dzieci z rodzinnych domów dziecka i spełnieniu ich marzeń o zagranicznych wakacjach, zorganizowała fundacja Happy Kids. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie był tygodniowy wyjazd na Cypr dla wszystkich podopiecznych zwycięskiego Domu wraz z ich opiekunami.

CZYTAJ TEŻ: Rainbow partnerem strategicznym Karty Dużej Rodziny

Podopieczni domów dziecka w ciągu całego roku szkolnego zbierali punkty w różnych kategoriach, w tym za wyniki w nauce, organizację pracy, własną inicjatywę i kreatywność. Zwyciężył Rodzinny Dom Dziecka Happy Kids w Wałbrzychu.

Jego mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali we wrześniu na wymarzone zagraniczne wakacje na Cypr. Jak pisze w komunikacie rzeczniczka touroperatora Edyta Romanowska, dla większości dzieci był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Po powrocie wszyscy zapewnili, że są wypoczęci i zachwyceni.

– Wspólne wyjazdy są  bardzo potrzebne zarówno dzieciom jak ich opiekunom, a trwający cały rok szkolny konkurs, pełni dodatkową rolę motywującą – komentuje prezes Fundacji Happy Kids Aleksander Karasiński, cytowany w komunikacie. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Rainbowem i liczymy, że dzięki dalszemu wsparciu biura będziemy mogli spełniać kolejne marzenia, docierając do jak największej liczby dzieci i ich rodzin.

W ramach dotychczasowej współpracy z Happy Kids Rainbow m.in. sfinansował odnowienie Happy Busów, zapewnił cykl szkoleń dla animatorów i wolontariuszy Fundacji i przeprowadził zbiórki rzeczy dla dzieci. W maju 2019 roku wszystkie kobiety, opiekujące się podopiecznymi Fundacji,  mogły dzięki pomocy Rainbowa tydzień wypoczywać na Krecie.

Happy Kids od 16 lat otacza opieką osierocone maluchy i dzieci, które nie mogą się wychowywać w domach biologicznych rodziców. Tworzy dla nich rodzinne domy dziecka – jest ich już 14. Planowane jest otwarcie dwóch kolejnych. Pomaga także ubogim i chorym (w tym na nowotwory) dzieciom z terenów wiejskich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przedsiębiorcy z Chanii: plaże powinny być płatne

10 euro miałby kosztować bilet wstępu na plaże Balos i Elafonisi w zachodniej części ...

TUI do tureckich hotelarzy: Uważajcie z cenami

Niemieckie biur podróży TUI podaje, że zainteresowanie jego klientów Turcją rośnie. Przestrzega jednak tamtejszych ...

Grecja – na promie tylko w maseczce

Grecja nakłada obowiązek zasłaniania twarzy na pokładach promów, po tym jak wzrosła liczba przypadków ...

Koronawirus – własny leżak jest bezpieczniejszy

Plażowanie i kąpiele wodne będą o wiele trudniejsze. Trudno bowiem zachować dystans na plaży, ...

Novaturas: Konkurencja nam niestraszna

Novaturas, największe biuro podróży na Litwie, Łotwie i Estonii, ma już gotowy prospekt. W ...

W czerwcu Szymany odprawiły 719 pasażerów

W czerwcu liczba pasażerów na lotnisku Olsztyn-Mazury w Szymanach spadła w porównaniu z ubiegłym ...