Dzieci z Happy Kids spędziły wakacje z Rainbowem

Materiały prasowe

Tygodniowy wyjazd na Cypr dla dzieci z rodzinnego domu dziecka – to główna nagroda w konkursie Ekstra Klasa Domów. Ufundowało ją biuro podróży Rainbow.

Konkurs z myślą o wsparciu edukacji dzieci z rodzinnych domów dziecka i spełnieniu ich marzeń o zagranicznych wakacjach, zorganizowała fundacja Happy Kids. Nagrodą za pierwsze miejsce w konkursie był tygodniowy wyjazd na Cypr dla wszystkich podopiecznych zwycięskiego Domu wraz z ich opiekunami.

CZYTAJ TEŻ: Rainbow partnerem strategicznym Karty Dużej Rodziny

Podopieczni domów dziecka w ciągu całego roku szkolnego zbierali punkty w różnych kategoriach, w tym za wyniki w nauce, organizację pracy, własną inicjatywę i kreatywność. Zwyciężył Rodzinny Dom Dziecka Happy Kids w Wałbrzychu.

Jego mieszkańcy wraz z opiekunami pojechali we wrześniu na wymarzone zagraniczne wakacje na Cypr. Jak pisze w komunikacie rzeczniczka touroperatora Edyta Romanowska, dla większości dzieci był to pierwszy tego rodzaju wyjazd. Po powrocie wszyscy zapewnili, że są wypoczęci i zachwyceni.

– Wspólne wyjazdy są  bardzo potrzebne zarówno dzieciom jak ich opiekunom, a trwający cały rok szkolny konkurs, pełni dodatkową rolę motywującą – komentuje prezes Fundacji Happy Kids Aleksander Karasiński, cytowany w komunikacie. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Rainbowem i liczymy, że dzięki dalszemu wsparciu biura będziemy mogli spełniać kolejne marzenia, docierając do jak największej liczby dzieci i ich rodzin.

W ramach dotychczasowej współpracy z Happy Kids Rainbow m.in. sfinansował odnowienie Happy Busów, zapewnił cykl szkoleń dla animatorów i wolontariuszy Fundacji i przeprowadził zbiórki rzeczy dla dzieci. W maju 2019 roku wszystkie kobiety, opiekujące się podopiecznymi Fundacji,  mogły dzięki pomocy Rainbowa tydzień wypoczywać na Krecie.

Happy Kids od 16 lat otacza opieką osierocone maluchy i dzieci, które nie mogą się wychowywać w domach biologicznych rodziców. Tworzy dla nich rodzinne domy dziecka – jest ich już 14. Planowane jest otwarcie dwóch kolejnych. Pomaga także ubogim i chorym (w tym na nowotwory) dzieciom z terenów wiejskich.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci: „Wymagać więcej za mniej” to nie z nami

Szef niemieckiej kooperatywy agencyjnej Best Reisen Cornelius Meyer uważa, że powracanie do rozmów o ...

Travelplanet: Wcześniejsze wakacje podbiły rezerwacje

O 65 procent wzrosła sprzedaż wakacji. Najwięcej, bo o 1600 procent, skoczyło zainteresowanie Macedonią. ...

Uczynić Polskę wrotami do Azji

Całoroczne, bezpośrednie połączenie między Warszawą a Dżakartą umożliwi ruch turystyczny w obie strony – ...

Mitsis odnowi swoje hotele

100 milionów euro zainwestuje grecka Grupa Mitsis w renowację 17 hoteli, informują greckie media. ...

Kolonia i Monachium w siatce Ellinaira

Dwa kolejne niemieckie lotniska – Kolonia i Monachium – wchodzą do siatki lotów greckiego ...

Agenci Grecosa grywalizują o wyjazd do Grecji

„W 100 dni dookoła Grecji” – pod tą nazwą biuro podróży Grecos Holiday prowadzi ...