TUI chce być specjalistą od egzotyki

Pixabay

Prawie co czwarta rezerwacja w niemieckim TUI dotyczy podróży do dalekich krajów. Na nadchodzące lato sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 16 procent rok do roku

37,6 tysiąca hoteli i 520 wycieczek objazdowych – to tegoroczna oferta niemieckiego TUI do dalekich krajów. Z analiz touroperatora wynika, że w ostatnich latach żaden inny segment podróży nie rósł w takim tempie jak egzotyczne wyprawy. Dalekie wyprawy stanowią w TUI Deutschland prawie 25 procent rezerwacji, co – zdaniem touroperatora – przekłada się na pierwsze miejsce w rankingu organizatorów tego typu wypoczynku.

TUI rozbudowuje program egzotyczny od wielu lat, zarówno w oparciu o przeloty czarterowe, jak i liniowe. Obecnie największą popularnością cieszą się Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Karaiby, Mauritius, Indonezja i Malediwy. Klienci chętnie kupują też wakacje na Sri Lance, Jamajce i w Kenii (dwucyfrowe wzrosty w sprzedaży).

– Dalekie podróże będą rozwijały się także w kolejnych latach – mówi Marek Andryszak, dyrektor TUI Deutschland. Jego zdaniem na ich popularność wpłyną i poszerzona oferta przelotów, i stale ulepszane narzędzia do rezerwacji. Nie bez znaczenia pozostanie też rosnące doświadczenie Niemców w podróżowaniu.

TUI zamierza rozbudowywać ofertę w krajach egzotycznych, otwierając tam jeszcze więcej własnych hoteli. Szczególnie interesuje się Karaibami, Meksykiem, Azją Południowo-Wschodnią i regionem Oceanu Indyjskiego. Tylko w ciągu dwóch najbliższych lat na Malediwach mają zostać uruchomione obiekty należące do marek RIU i Robinson.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipt chroni rafę przed nurkami

Minister turystyki Egiptu, Rania al-Maszat, zawiesiła na rok wydawanie licencji centrom nurkowym i jachtowym ...

W lutym najlepiej zarobili internetowi

O 6 procent – porównując rok do roku – wzrosły w lutym obroty niemieckich ...

Wizz Air z Gdańska ruszy zimą do Wilna i Lizbony

Wizz Air zapowiedział umieszczenie na lotnisku w Gdańsku od grudnia szóstego samolotu. Zamierza uruchomić ...

TUI przejmuje klientów i hotele Thomasa Cooka

– Thomas Cook był od pięciu, sześciu lat chory, a leczenie się nie powiodło. ...

Społeczna Rada Turystyki już działa

Minister sportu i turystyki Witold Bańka wręczył nominacje kandydatom na członków powołanej przez siebie ...

Mouzenidis sięga poza Grecję

Gruzja, Cypr i Bułgaria to trzy nowe kierunki w ofercie biura podróży Mouzenidis Travel. ...