TUI chce być specjalistą od egzotyki

Pixabay

Prawie co czwarta rezerwacja w niemieckim TUI dotyczy podróży do dalekich krajów. Na nadchodzące lato sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 16 procent rok do roku

37,6 tysiąca hoteli i 520 wycieczek objazdowych – to tegoroczna oferta niemieckiego TUI do dalekich krajów. Z analiz touroperatora wynika, że w ostatnich latach żaden inny segment podróży nie rósł w takim tempie jak egzotyczne wyprawy. Dalekie wyprawy stanowią w TUI Deutschland prawie 25 procent rezerwacji, co – zdaniem touroperatora – przekłada się na pierwsze miejsce w rankingu organizatorów tego typu wypoczynku.

TUI rozbudowuje program egzotyczny od wielu lat, zarówno w oparciu o przeloty czarterowe, jak i liniowe. Obecnie największą popularnością cieszą się Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk, Karaiby, Mauritius, Indonezja i Malediwy. Klienci chętnie kupują też wakacje na Sri Lance, Jamajce i w Kenii (dwucyfrowe wzrosty w sprzedaży).

– Dalekie podróże będą rozwijały się także w kolejnych latach – mówi Marek Andryszak, dyrektor TUI Deutschland. Jego zdaniem na ich popularność wpłyną i poszerzona oferta przelotów, i stale ulepszane narzędzia do rezerwacji. Nie bez znaczenia pozostanie też rosnące doświadczenie Niemców w podróżowaniu.

TUI zamierza rozbudowywać ofertę w krajach egzotycznych, otwierając tam jeszcze więcej własnych hoteli. Szczególnie interesuje się Karaibami, Meksykiem, Azją Południowo-Wschodnią i regionem Oceanu Indyjskiego. Tylko w ciągu dwóch najbliższych lat na Malediwach mają zostać uruchomione obiekty należące do marek RIU i Robinson.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Doris namieszała w brytyjskim transporcie

Wiejąca z prędkością do 150 kilometrów na godzinę wichura Doris uderzyła wczoraj w Wielką ...

Jurapark: Idź do kiosku po picie, wróć z biletem

Trzydzieści tysięcy biletów do JuraParków – w Bałtowie, Krasiejowie i Solcu Kujawskim – czeka ...

Włochy – nad morzem rekordowy ruch turystów

We włoskich miejscowościach nadmorskich notuje się rekordowy napływ turystów. Znacznie wzrosła liczba cudzoziemców, którzy ...

Prezes Rainbow: Urośniemy w tym roku o 10 procent

Wyniki Rainbowa za sezon letni będą zaskakująco dobre, a upadek Nackermanna to szansa dla ...

Vienna House tworzy hotel dla biznesu w Warszawie

164 pokoje i cztery gwiazdki – tak ma wyglądać nowy hotel Vienna House na ...

Siłownia równie ważna jak Wi-Fi

Możliwość uprawiania sportu staje się dla gości hotelowych tak ważna, jak kiedyś dostęp do ...