Areszt za namawianie do fałszywych reklamacji

Filip Frydrykiewicz

Policja na Majorce aresztowała dwoje Brytyjczyków podejrzanych o namawianie do składania fałszywych reklamacji z powodu rzekomego zatrucia pokarmowego

Branża turystyczna w Wielkiej Brytanii od ponad roku zmaga się z problemem rosnącej lawinowo liczby reklamacji na pobyty w Hiszpanii, w czasie których goście mieli cierpieć na zatrucia pokarmowe. Według hiszpańskiej organizacji hotelarskiej liczba rzekomych zachorowań brytyjskich turystów wypoczywających na Balearach wzrosła w zeszłym roku o 700 procent. Sprawa stała się na tyle poważna, że w zwalczanie procederu włączyli się nie tylko hiszpańscy hotelarze, ale też touroperatorzy z Wysp Brytyjskich, którzy o wsparcie poprosili polityków.

Tamtejszy MSZ wystosował komunikat, w którym ostrzega, że za składanie fałszywych reklamacji można nawet trafić do więzienia. Tymczasem proceder trwa, głównie za sprawą firm z Wielkiej Brytanii, specjalizujących się w odzyskiwaniu odszkodowań w imieniu klientów od touroperatorów.

Jak informuje portal TTG Media, policja aresztowała na Majorce parę Brytyjczyków, którzy nakłaniali gości do złożenia nieprawdziwych reklamacji. To pierwszy taki wypadek i prawdopodobnie rezultat kampanii informacyjnej.

Brytyjska branża podejmuje wiele działań na rzecz rozwiązania problemu. Jeden z touroperatorów, Jet2Holidays, wysłał nawet swoich detektywów do Hiszpanii, by w ten sposób zapobiegać próbom wyłudzenia pieniędzy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Wakacyjne kierunki tanieją, ale jest wyjątek

Wyjazdy wakacyjne generalnie taniały w ostatnim tygodniu. Ale jest kierunek, który nie poddał się ...

Turystyka szkoli się na wypadek terroryzmu

Jak postępować w kraju i za granicą w wypadku wystąpienia zamachu terrorystycznego? Odpowiedzi na ...

Podlaskie samorządy sfinansują turystyczny pociąg

Pięć gmin i samorząd województwa podlaskiego sfinansują utrzymanie pociągu dla turystów zainteresowanych Puszczą Knyszyńską. ...

Dodatni bilans roku u niemieckich agentów

O 6,4 procent wzrósł – porównując rok do roku – skumulowany obrót niemieckich agentów ...

Zwiedzanie Polski śladem regionalnych potraw

Prawie 200 wystawców – lokalnych producentów żywności – zaprezentuje swoją ofertę podczas targów Smaki ...

Będzie śledztwo w sprawie śmierci turystów

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nagłego zgonu dwóch turystów, których znaleziono w jednej z ...