Grecja, Hiszpania i Chorwacja pociągnęły wynik Rainbow

archiwum prywatne, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Od styczna do września przychody Grupy Kapitałowej Rainbow Tours ze sprzedaży imprez turystycznych wzrosły o 25 procent, a liczba klientów o 26,1 procent

Przychody Grupy Kapitałowej Rainbow Tours po trzech kwartałach 2017 roku wzrosły o 18,1 procent, przy czym przychody ze sprzedaży imprez turystycznych wzrosły o 24,7 procent. Zysk netto grupy w tym okresie oszacowano na 44 mln złotych. W tym z biura podróży Rainbow wyniósł 41,2 mln złotych, o 52,9 procent więcej niż przed rokiem.

Skąd takie dobre wyniki? Dobry produkt i skierowanie się klientów w stronę europejskich krajów wypoczynku (mały wybór wyjazdów do tańszej Tunezji i Turcji) – tłumaczy biuro podróży Rainbow w komunikacie. Dodaje, że nie bez znaczenia było wprowadzenie do oferty letniej dalekich kierunków jak Kuba, Bali i Meksyk.

Z biurem podróży Rainbow wyjechało w ciągu trzech kwartałów 366,7 tys. klientów,czyli o 26,1 procent więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. W zwiększeniu ich liczby pomogło sprzedawanie tanich wakacji. W sezonie „Lato 2017″ największą popularnością cieszyła się Grecja, której wzrost, jeśli chodzi o liczbę turystów wyniósł 38 procent. Do  Hiszpanii pojechało z Rainbow 30,2 procent więcej klientów, a do Chorwacji – 24,3 procent. Rosło też zainteresowanie wyjazdami do miejsc „nie cieszących się dotychczas dużym zainteresowaniem” – Egiptu, Albanii i na Cypr.

Z raportu jaki spółka przygotowała dla Giełdy Papierów Wartościowych wynika również, że także działalność hotelarska grupy (greckie spółki Rainbow Hotels i White Olive) przyniosła dobre wyniki. Przychody wyniosły 4,351 mln złotych, a zysk netto wyniósł 858 tys. złotych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair wraca do Modlina

Ryanair zamierza wznowić od 1 lipca (a niektóre już od końca czerwca) loty na ...

Polska traci w oczach niemieckich turystów

Niemiecki organizator wycieczek objazdowych Studiosus uznaje Polskę za jednego z tegorocznych turystycznych przegranych. Winny ...

Ruszyła budowa Mercure’a Katowice City Center

Hotel stanie w sercu Katowic, przy ulicy Młyńskiej, koło głównego dworca kolejowego i centrum ...

Brytyjska branża lotnicza boi się kwarantanny

Brytyjska branża lotnicza apeluje do rządu w Londynie o alternatywne rozwiązanie dla planu objęcia ...

Eurostar połączy Amsterdam z Londynem

Trzy godziny i czterdzieści minut będzie trwał przejazd pociągiem szybkich prędkości z Amsterdamu do ...

Betlej: Mniejsze biura mogą nie wytrzymać niskich cen

Spadek popytu na przyszłoroczne wakacje w biurach podróży i zarzucenie rynku niezwykle tanimi wycieczkami ...