Agenci najwięcej wydają na pensje

Pixabay

Największą część wydatków niemieckich agentów turystycznych nadal stanowią pensje. W minionym roku w większych biurach wynagrodzenie rosło, ale w mniejszych dążono do jego zmniejszania

55 procent dla małych i 59 procent dla dużych agentów turystycznych (zatrudniających od 5 do 10 pracowników) stanowią koszty osobowe – wynika z analizy Niemieckiego Związku Turystycznego, na które powołuje się portal „Touristik Aktuell”.

Jak podkreśla portal, w niewielkich firmach w ostatnim czasie zanotowano ich nieznaczny  spadek, podczas gdy więksi agenci mówią o rosnących wydatkach na pracowników. Zdaniem analityków „Touristik Aktuell” mniejsze biura są zmuszone do oszczędzania, co wynika z niższych prowizji, z których się utrzymują. Większe, znajdujące się zazwyczaj w dużych miastach, by znaleźć wartościowych pracowników, decydują się w nich zainwestować. Na wyższe pensje stać ich zazwyczaj dzięki obsłudze klientów biznesowych i samodzielnej organizacji wyjazdów, na których można lepiej zarobić.

Drugim największym kosztem niemieckich agentów jest wynajem biura. Dla małych podmiotów (zatrudniających maksymalnie dwóch pracowników) to zazwyczaj 14 procent dochodu. Procentowy udział tej opłaty spada u większych agentów. Dla tych, zatrudniających powyżej 20 osób, stanowią one już tylko 7,5 procent zarobku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Katowice dobrze zarabiają na kongresach

Ponad 762,5 tysiąca ludzi przyjechało w zeszłym roku do Katowic, by uczestniczyć w rozmaitych ...

Wilno zamyka na wakacje swoje lotnisko

Od lipca głównym portem lotniczym Litwy będzie Kowno. Ceny na tamtejszym lotnisku już idą ...

Można już zgłaszać firmy na weekend za pół ceny

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczęła rekrutację partnerów branżowych, chcących uczestniczyć w wiosennej edycji akcji „Polska ...

Ryanair poleci z Wrocławia do Zadaru

Irlandzki przewoźnik ogłosił dziś, że w maju uruchomi letnią trasę z Wrocławia do chorwackiego ...

Wild: Projekt centralnego lotniska przedstawię rządowi przed wakacjami

Nie przyjechaliśmy do Chin po pieniądze na Centralny Port Komunikacyjny; nie szukamy finansowania w ...

Dzieci odchowane, czas na podróże

Po pięćdziesiątce siedzi się w domu, a lato spędza na działce? To mit – ...