Agenci najwięcej wydają na pensje

Pixabay

Największą część wydatków niemieckich agentów turystycznych nadal stanowią pensje. W minionym roku w większych biurach wynagrodzenie rosło, ale w mniejszych dążono do jego zmniejszania

55 procent dla małych i 59 procent dla dużych agentów turystycznych (zatrudniających od 5 do 10 pracowników) stanowią koszty osobowe – wynika z analizy Niemieckiego Związku Turystycznego, na które powołuje się portal „Touristik Aktuell”.

Jak podkreśla portal, w niewielkich firmach w ostatnim czasie zanotowano ich nieznaczny  spadek, podczas gdy więksi agenci mówią o rosnących wydatkach na pracowników. Zdaniem analityków „Touristik Aktuell” mniejsze biura są zmuszone do oszczędzania, co wynika z niższych prowizji, z których się utrzymują. Większe, znajdujące się zazwyczaj w dużych miastach, by znaleźć wartościowych pracowników, decydują się w nich zainwestować. Na wyższe pensje stać ich zazwyczaj dzięki obsłudze klientów biznesowych i samodzielnej organizacji wyjazdów, na których można lepiej zarobić.

Drugim największym kosztem niemieckich agentów jest wynajem biura. Dla małych podmiotów (zatrudniających maksymalnie dwóch pracowników) to zazwyczaj 14 procent dochodu. Procentowy udział tej opłaty spada u większych agentów. Dla tych, zatrudniających powyżej 20 osób, stanowią one już tylko 7,5 procent zarobku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kraków odzyskał połączenie z USA

W Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków Balice zainaugurowano bezpośrednie połączenie LOT-u z Krakowa do Chicago. ...

Exodus z Europy do USA. Nawet 20 tysięcy dolarów za lot

Zapowiedź prezydenta Donalda Trumpa o wprowadzeniu 30-dniowego zakazu podróżowania do Stanów Zjednoczonych dla Europejczyków ...

Bardzo dobry rok lotniska we Wrocławiu

W 2019 roku wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 3,5 miliona podróżnych, o prawie 200 tysięcy ...

Hiszpania numerem jeden dla niemieckiego TUI

Hiszpania, a dalej Grecja i Włochy ex aequo z Niemcami – to tegoroczne ulubione ...

Naukowcy: Łódzkie za mało wypromowane turystycznie

Ruch turystyczny w Łódzkiem w ostatnich latach rośnie, ale region wciąż nie wykorzystuje potencjału ...

Betlej: LOT do Domu z wirusem?

Masowe powroty Polaków nie tylko z wypoczynku, ale i z czasowych pobytów za granicą, ...