Marka Thomas Cook powróci w 2020 roku

Fot. AFP

Chiński fundusz Fosun, właściciel marki Thomas Cook, planuje wznowić pod nią działalność w przyszłym roku – informuje agencja Bloomberg.

Marka Thomas Cook ma zacząć ponownie funkcjonować w pierwszej połowie przyszłego roku. Jej właścicielem jest chińska firma Fosum Tourism Group, która planuje połączyć ze sobą różne typy oferty, jakimi obecnie dysponuje i promować je właśnie pod nazwą najstarszego na świecie touroperatora. W ten sposób koncern chce pozyskać klientów, głównie z Europy, do swoich obiektów znajdujących się w różnych miejscach na świecie. Do Fosuna należy między innymi sieć Club Med, ale też luksusowe obiekty w Chinach.

CZYTAJ TEŻ: Chińczycy kupili Thomasa Cooka za 11 milionów funtów

W zeszłym roku do Państwa Środka przyjechało 6 milionów gości ze Starego Kontynentu, czyli o 2,2 procent więcej niż w 2017 roku. Głównie z Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Fosun był właścicielem 18 procent akcji Grupy Thomas Cook zanim spółka zbankrutowała. Po ogłoszeniu przez nią niewypłacalności kupił za 11 milionów funtów prawa do nazwy domeny internetowej, aplikacji, kont w mediach społecznościowych i do dwóch marek hotelowych – Casa Cook i Cook’s Club.

Jak mówi osoba związana z projektem, na którą powołuje się agencja Bloomberg, nowa platforma ma oferować pobyty w hotelach i resortach, bilety na przedstawienia i członkostwo w klubie lojalnościowym. Rzecznik prasowy Fosuna odmówił komentarza w tej sprawie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Portugalska turystyka zyskuje na spokoju

Portugalia zanotowała od stycznia do kwietnia tego roku rekordowy napływ zagranicznych turystów. To między ...

Emirates uziemia flotę

Linia lotnicza Emirates przestanie latać z pasażerami od 25 marca. Dubajski przewoźnik ma największą ...

W biurach podróży przedświąteczny nastrój

Pierwszy raz w tym roku mniej klientów niż w tym samym czasie rok wcześniej ...

Betlej: Zysk biur podróży największy w historii

Właściwe dostosowanie liczby ofert do popytu zapewnia biurom podróży przyzwoite zyski. Na koniec roku ...

Airbus pracowity jak nigdy dotąd

Airbus dostarczył w minionym roku 688 samolotów pasażerskich, czyli więcej niż kiedykolwiek – poinformowało ...

Warszawa zagra w serialu koreańskim

Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej Warszawa stanie się sceną dla nowego serialu koreańskiego. Spodziewana ...