Rainbow zmienił Fat Baby na Brasil

Pierwszy film, jaki Brasil zrobił dla Rainbowa to "Archipelag beztroski"

Agencja marketingowa Brasil będzie w najbliższym czasie przygotowywać kampanie reklamowe biura podróży Rainbow. Mają emanować „dobrą wakacyjną energią”.

Agencja Brasil wygrała przetarg na stworzenie nowego sposobu przedstawiania Rainbow. – O wyborze Brasil zadecydowała nie tylko propozycja idealnie odpowiadająca warunkom określonym w przetargu, ale też plastyczność pomysłu, umożliwiająca adaptowanie go do potrzeb licznych sytuacji, w których klienci stykają się z naszą firmą – wyjaśnia dyrektor marketingu Rainbow Milena Wysokińska.

CZYTAJ TEŻ: Rainbow zaprasza osoby 50+, które nie chcą być seniorami

Brasil ma przygotowywać (od pomysłu do realizacji) reklamy telewizyjne, radiowe, prasowe i na nośniki zewnętrzne (outdoor) i materiały pomagające sprzedawać wycieczki bezpośrednio w biurach, jak plakaty i gadżety reklamowe. Katalogi biura podróży powstawać będą jak dotychczas w samej firmie, a reklamą cyfrową nadal zajmować się będzie inna agencja.

– Najważniejszym wyzwaniem postawionym agencjom zaproszonym do przetargu było przedstawienie pomysłów kreatywnych, wynikających ze strategii naszej marki. W warunkach przetargu określiliśmy też tzw. „tone of voice”, a szukaliśmy stylu pełnego łagodnego humoru, optymistycznego, by Rainbow kojarzył się z dobrą wakacyjną energią – dodaje Wysokińska.

Rainbow nie ujawnia, ani jak duży budżet przeznacza na działania Brasil, ani na jak długo zawarł umowę z tą agencją.

W ostatnich latach obsługą reklamową Rainbow zajmowała się agencja Fat Baby z Warszawy. W 2019 roku zrealizowała dla niego takie kampanie jak „Król egzotyki”, „Zmień zimę w lato”, „Spokojne wakacje 50+” i wspierające przedsprzedaż oferty na lato 2020 roku, w trzech odsłonach: „Dla powracających”, „Dla wymagających” i „Dla kupujących sprytnie”.

Brasil to, wbrew nazwie, polska agencja reklamowa założona 11 lat temu w Warszawie. Jest firmą oferująca model usług zwany „full service” lub „360”. Opracowuje strategie, tworzy platformy komunikacji, realizuje kampanie we wszystkich rodzajach mediów. Jest autorem takich kampanii jak „Hipnoza” z Tomaszem Kotem dla Netii, „Bierz co chcesz” z Piotrem Adamczykiem dla Eurobanku czy „Pomyśl o wakacjach” dla TUI. Wśród jej klientów byli lub są Link4, Tiger, Łowicz, Douglas i PGNiG.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

HanseMerkur wzmacnia zespół sprzedaży

Anna Bliskowska została specjalistą do spraw sprzedaży w polskim biurze firmy HanseMerkur Ubezpieczenia Podróży. ...

Wizz Air doda na lato 15 nowych połączeń z Polski

Wizz Air umieści dodatkowo cztery samolotów w bazach w Polsce, żeby latem przyszłego roku ...

Anna Krupka nowym wiceministrem sportu i turystyki

Posłanka PiS Anna Krupka odebrała dzisiaj nominację na sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i ...

Agenci kontra Rainbow – poróżnił ich bon Lidla

Agenci turystyczni skupieni w OSAT wzywają biuro podróży Rainbow do wytłumaczenia się z tolerowania ...

FlixBus łączy siły z Eurolines i isilines

FlixBus negocjuje z Grupą Transdev kupno dwóch spółek oferujących dalekobieżne połączenia autobusowe – Eurolines ...

Bańka: Imponujący weekend za pół ceny

Prawie 110 tysięcy turystów skorzystało z usług oferowanych podczas październikowej akcji „Polska, zobacz więcej ...