Jak rząd chce pomóc turystyce? Dowiemy się we wtorek

Fot. Fotorzepa, Jerzy Dudek

Minister rozwoju przedstawi do wtorku propozycje pomocy dla firm z branż dotkniętych stratami ze względu na koronawirusa – poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

W piątek w Kancelarii Premiera odbyło się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego ws. koronawirusa. Dworczyk poinformował po tym spotkaniu, że – zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego – minister rozwoju Jadwiga Emilewicz została zobowiązana, aby do wtorku przedstawić pakiet propozycji dla firm z branż najbardziej dotkniętych stratami ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jako najbardziej poszkodowane wymienił branżę turystyczną i transportową.

Kilka godzin wcześniej, po naradzie kierownictwa Ministerstwa Rozwoju, wiceminister odpowiedzialny za turystykę, Andrzej Gut-Mostowy, powiedział naszemu serwisowi, że na poniedziałek zwoła spotkanie z przedstawicielami największych organizacji branżowych, żeby poznać ich opinię o sytuacji na rynku i propozycje ulżenia przedsiębiorcom.

CZYTAJ: Gut-Mostowy: W poniedziałek narada z branżą turystyczną

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecka turystyka ma już Centrum Kompetencji

Centrum Kompetencji Turystyki przy ministerstwie gospodarki i energii ma analizować trendy gospodarcze, technologiczne i ...

Na mundial bez wiz, wystarczy paszport kibica

Kibice udający się na piłkarskie mistrzostwa świata wjadą do Rosji bez wiz – poinformowało ...

Festiwal cygar przyciąga miłośników tytoniu na Kubę

Własnoręczne zawijanie tytoniowych liści, zwiedzanie plantacji i wspólne palenie najlepszych cygar zakupionych w promocyjnych ...

Biura podróży rozliczą zaliczki

VAT w branży turystycznej należy naliczyć od marży, określonej jako różnica między zaliczką a ...

Klienci wolą drinka niż czysty pokój

Wielu klientów hotelu wcale nie oczekuje, że ich pokój będzie codziennie sprzątany – wynika ...

W Google’u zarezerwujesz wycieczkę z TUI

Google wprowadza do narzędzia „Zarezerwuj z Google” ofertę wycieczek i atrakcji w miejscach odwiedzanych ...