Umarłeś? Czas wyjechać w podróż marzeń

Pixabay

Kto nie zobaczył wymarzonych miejsc na świecie za życia, może odwiedzić je po śmierci – przekonują dwaj berlińscy przedsiębiorcy, którzy na co dzień prowadzą zakład pogrzebowy

W Berlinie powstało bodaj najdziwniejsze „biuro podróży” na świecie. Jak informuje portal branżowy Travel Talk, dwa niemieccy przedsiębiorcy, będący właścicielami zakładu pogrzebowego, wprowadzili do oferty możliwość odbycia podróży w… urnie.

– Pomysł z wyjazdami w urnie związany jest z potrzebą wielu osób do maksymalnej personalizacji pogrzebu – mówi Christoph Basner, współwłaściciel zakładu pogrzebowego „Listopad”. I choć brzmi to może dziwnie, to już pojawiają się pierwsi klienci zainteresowani takimi wycieczkami. – Jedna kobieta, z którą aktualnie prowadzimy rozmowy, chce po śmierci wybrać się nad Ganges – opisuje Basner.

W praktyce pomysł przedstawia się następująco: planując swój pogrzeb z wyprzedzeniem, można „zarezerwować” jednocześnie podróż w urnie i to z dowolną liczbą przystanków po drodze. Pracownik zakładu pogrzebowego zabiera bowiem prochy zmarłego w podróż jako bagaż podręczny, a potem jedzie we wskazane miejsce, a całą wyprawę dokumentuje zdjęciami i filmami. Cel wyprawy jest ustalany w czasie indywidualnych rozmów z zainteresowanymi jeszcze za ich życia lub z ich rodzinami. Ciężar organizacji podróży bierze na siebie zakład pogrzebowy. Zdaniem Basnera urnę można zabrać na pokład większości samolotów. Jedynie kilka krajów na świecie zabrania bowiem tego procederu lub bardzo go utrudniona.

Ostatnio amerykańska aktorka Billie Lourd, córka zmarłej niedawno Carrie Fisher, która zasłynęła rolą księżniczki Lei w „Gwiezdnych Wojnach”, opublikowała zdjęcia ze swojego wyjazdu do Norwegii. Jak informuje gazeta „Bunte”, chciała w ten sposób spełnić marzenie matki, która bardzo pragnęła zobaczyć zorzę polarną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy wydają mało na hotele i restauracje

Spośród Europejczyków najwięcej na jedzenie i zakwaterowanie wydają Maltańczycy, Cypryjczycy i Hiszpanie, wynika z ...

Włosi: Turyści nie przyjeżdżają, bo się boją

Po seriach wstrząsów sejsmicznych w środkowych Włoszech znacznie spadła liczba turystów w tej części ...

Wakacje u szczęśliwych sąsiadów

Aby poczuć atmosferę miejsc odwiedzanych przez piękną policjantkę Sagę Norén i inspektora Martina Rohde’a, ...

Apka podpowie, co spakować na wakacje

Co spakować do walizki, gdzie kupić potrzebne rzeczy i czy w miejscu wypoczynku jest ...

W biurach podróży ceny trzymają się mocno

Hamuje zainteresowanie klientów biur podróży wyjazdami na wakacje. Ostatni tydzień przyniósł spory spadek… mimo ...

Rośnie zainteresowanie lotami z Wrocławia

Tylko w czerwcu lotnisko we Wrocławiu obsłużyło ponad 365 tysięcy pasażerów, a przez pierwsze ...