Itaka: Na Kubę, Zanzibar i do Omanu airbusem 330-220

Fot. Itaka

Od 20 grudnia Itaka będzie zabierać swoich klientów szerokokadłubowym airbusem 330-220 bezpośrednio na Zanzibar, Kubę i do Omanu. Na Twitterze poinformował o tym wiceprezes biura podróży Piotr Henicz.

Samolot podstawi włoska linia lotnicza Luke Air (wcześniej znana jako Blue Panorama) z bazą na Malcie i na Lotnisku Chopina.

Do tej pory Itaka latała na Zanzibar samolotami o mniejszym zasięgu, z międzylądowaniem na tankowanie. Boeingi Enter Aira zabierały do 189 pasażerów. Nowy airbus pomieści ich 289 i poleci bezpośrednio do celu.

Samolot – zmodernizowany, jak podkreśla Henicz – ma dwie klasy – biznes (12 miejsc) i ekonomiczną (277). W tej pierwszej siedzenia są ustawione w dwóch rzędach po 3 podwójne fotele, które są całkowicie rozkładane (180°). Klasa ekonomiczna ma poczwórne, potrójne i podwójne fotele. Wszystkie są pokryte ciemnoniebieską skórą, z przeszyciami w kolorze ochry i są wyposażone w gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych – wyjaśnia Itaka.

Rozrywkę w klasie ekonomicznej zapewnia indywidualny system, do którego pasażerowie uzyskują dostęp poprzez własne urządzenia mobilne. W klasie biznes dostają iPady.

Biuro podróży podaje też, że posiłki w czasie lotu serwowane są zgodnie z zaleceniami EASA (Europejskiego Urzędu ds. Lotnictwa) odnośnie covid-19. W klasie biznes są podawane na dużych tacach pod plastikowym przykryciem, a w ekonomicznej w pojemnikach. Niezależnie od klasy są to dwa posiłki plus napoje.

W podróż można zabrać bagaż główny 20-kilogramowy (klasa biznes dwa raz po 20 kilogramów) i bagaż podręczny do 10 kilogramów.

Pierwszy airbus 330-220 wystartuje 20 grudnia z Warszawy na Zanzibar. 21 grudnia poleci do Omanu, a 22 grudnia na Kubę.

CZYTAJ TEŻ: Itaka: Z aplikacją wiesz więcej, czujesz się bezpieczniej

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PZOT: Egipt wraca na podium

Z wakacyjnych kierunków ulubionych przez Polaków najszybciej rośnie Egipt. Wyraźnie do łask turystów wraca ...

Tragiczny finał wycieczki do kasyna

Co najmniej 4 osoby zginęły a kilkadziesiąt zostało rannych w rezultacie staranowania we wtorek ...

Ceny hoteli – lipiec niekorzystny dla jednej gwiazdki

Aż o 23 procent spadły ceny noclegów w hotelach jednogwiazdkowych w lipcu. W pozostałych ...

Odwołane rejsy z Niemiec

Stewardesy i stewardzi należących do Lufthansy linii lotniczych Eurowings, SunExpress Germany, Germanwings i Lufthansa ...

Mouzenidis Group z nagrodą „Lider greckiej gościnności”

Grecki holiding turystyczny Mouzenidis Group, który działa także na polskim rynku, dostał prestiżową nagrodę ...

Do Kazachstanu bez wizy

Kazachstan zniósł wizy dla obywateli kilkudziesięciu krajów świata, w tym dla Polaków. Decyzja rządu ...