PFR zainwestuje 9 milionów euro w greckie hotele Rainbowa

Czterogwiazdkowy hotel Lindos na Rodos to najmniejszy hotel Rainbowa, ma 175 łóżek. Fot. materiały promocyjne

Polski Fundusz Rozwoju zainwestuje w hotele budowane w Grecji przez biuro podróży Rainbow 9 milionów euro. – To najlepsze potwierdzenie naszego przekonania, że turystyka po pandemii ma przyszłość – mówi członek zarządu Rainbow Maciej Szczechura.

Notowana na giełdzie spółka Rainbow Tours, właściciel biura podróży Rainbow, podpisała dzisiaj umowę z Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na dokapitalizowanie jej spółki White Olive, która buduje i modernizuje hotele w Grecji. Należący do grupy PFR Fundusz Ekspansji Zagranicznej obejmie kosztem 9 milionów euro 34 procent akcji w Whitte Olive.

Strony umówiły się, że zaangażowanie Funduszu może wzrosnąć o dodatkowe 3,5 miliona euro, a a jego inwestycji potrwa nie mniej niż cztery i nie więcej niż 10 lat. Po tym terminie grecka spółka odkupi swoje akcje od Funduszu.

CZYTAJ TEŻ: Grzegorz Baszczyński: Wiosną turystyka odbije na kształt litery V

Rozmowy w sprawie sfinansowania części greckich inwestycji Rainbowa przez państwowy fundusz powołany do wspierania ekspansji zagranicznej polskich firm trwały od lutego 2019 roku. Pandemia trochę je przedłużyła. – Sfinalizowanie umowy w tych trudnych dla turystyki czasach dowodzi, że Fundusz widzi przed naszą branżą  przyszłość – komentuje członek zarządu Rainbowa Maciej Szczechura.

Jak dodaje, pozyskane właśnie pieniądze Rainbow zamierza przeznaczyć na rozwój biznesu hotelowego w Grecji. – Rozważamy zakup hotelu na Krecie, który obecnie dzierżawimy na podstawie 20-letniej umowy. Szukamy też cały czas okazji na tym rynku – deklaruje Szczechura.

ZOBACZ TEŻ: „Zmień klimat latem” – Rainbow proponuje egzotykę na wakacje

Rainbow zarządza pięcioma hotelami w Grecji, które sam zbudował lub przejął i zmodernizował. Są to dwa hotele pięciogwiazdkowe – White Olive Elite Laganas (528 łóżek) na Zakintos i White Olive Elite Rethymno (186) na Krecie – a także trzy czterogwiazdkowe: White Olive Premium Lindos (175) na Rodos, White Olive Premium Laganas (269) i White Olive Premium Cameo (322) na Zakintos. Razem mają 1480 łóżek.

Oprócz hotelu na Krecie, który jest jeszcze kończony, pozostałe cztery przyjmowały gości w lecie 2020 roku. Połowę miejsc rezerwuje sobie w nich sam Rainbow, ale zarządzająca nimi spółka grecka podpisuje też umowy z biurami podróży z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Skandynawii i innych krajów. Jak zapowiada Szczechura, hotele planują gotowość do przyjęcia pierwszych gości w tegorocznym sezonie letnim już w połowie maja.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Czerwiec na Lotnisku Chopina – 46 tysięcy podróżnych, dwa nowe kierunki

W czerwcu ze stołecznego portu odprawiło się 46 tysięcy pasażerów. W siatce pojawiły się ...

Polacy wrócą z zagranicy bez kwarantanny

Rząd zniósł obowiązek przechodzenia kwarantanny po powrocie z innych krajów niż członkowie Unii Europejskiej. ...

Accor: Nowy certyfikat sanitarny dla hoteli i restauracji

Accor i Bureau Veritas tworzą nowy system certyfikacji sanitarnej dla hotelarstwa i gastronomii, by ...

Prezes Polskiej Izby Hotelarstwa Marek Łuczyński

Część hoteli nie przetrwa koronakryzysu

Stworzenie europejskiej turystyki regionalnej mogłoby złagodzić skutki kryzysu w branży hotelarskiej, wywołanego przez pandemię ...

Ponad 2 miliony miejsc w samolotach więcej

Trwa gorący sezon na lotniskach. Przewoźnicy tej zimy oferują w samolotach prawie 19 milionów ...

Niedzielski: Koronawirus przegrywa z grypą

W pierwszym tygodniu lutego pierwszy raz zachorowań na grypę było więcej niż na Covid-19 ...