Best-Reisen daje agentom więcej zarobić

Materiały Promocyjne

Niemiecka kooperatywa biur agencyjnych wprowadza pakiet usług dodatkowych. Za 20 euro agent w imieniu klienta zamówi specjalny posiłek w samolocie czy wykupi przewóz dodatkowego bagażu

Chodzi o tak zwany „pakiet dobrego samopoczucia”, który niemiecka kooperatywa Best-Reisen wprowadza do oferty zrzeszonych w niej biur, donosi portal Touristik Aktuell. Za 20 euro agent zamówi dla klienta specjalny posiłek na pokładzie samolotu czy przewóz dodatkowego bagażu. W przyszłości spektrum usług obejmie rezerwację miejsc w samolocie i pociągu, miejsca postojowego na parkingu i odprawę przez internet.

Przy pakiecie rejsowym sprzedawcy zarezerwują wycieczki fakultatywne organizowane w ramach rejsów i zatroszczą się o wizę. Ten zestaw usług będzie kosztował 30 euro, klienci będą mogli zamówić oba w cenie 40 euro.

W ten sposób centrala chce pomóc agentom znaleźć sposób na pobieranie opłat dodatkowych. Dla stałych klientów, którzy należą do klubu VIP-ów poszczególnych agentów, usługi będą darmowe.

Best-Reisen podkreśla, że opłaty dotyczą tylko wykonania usług, wszelkie należności z nimi związane turyści opłacają oddzielnie. Inicjatywa jest też odpowiedzią na trend do obarczania wakacyjnych doradców coraz większym zakresem obowiązków.

Szef sprzedaży i marketingu kooperatywy Cornelius Meyer zachęca również biura do umawiania się z klientami na spotkania na konkretną godzinę, bo przy takich rozmowach odsetek sprzedaży jest wyższy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na Zakopiance w Poroninie wprowadzono ruch wahadłowy

W Poroninie na popularnej zakopiance, czyli drodze krajowej nr 47, powstaje nowy węzeł drogowy. ...

Lublin powiększy terminal

10,6 miliona złotych ma kosztować powiększenie terminala lotniska w Lublinie o 2 tysiące metrów ...

W czerwcu Szymany odprawiły 719 pasażerów

W czerwcu liczba pasażerów na lotnisku Olsztyn-Mazury w Szymanach spadła w porównaniu z ubiegłym ...

Branża turystyczna: Certyfikat covid-19 kluczem do przywrócenia podróży

Branże lotnicza, turystyczna i przewozów pasażerskich z zadowoleniem przyjęły decyzję Parlamentu Europejskiego popierającą wydawanie ...

Brytyjska branża turystyczna do rządu: Pomóżcie turystyce

91 procent wyjazdów zaplanowanych na lipiec i sierpień zostało odwołanych lub przełożonych na późniejszy ...

Bon turystyczny zachęcił Polaków do wyjazdu na wakacje

Travelist.pl podaje, że od uruchomienia bonu turystycznego 1 sierpnia jego klienci opłacili nim prawie ...