Best-Reisen daje agentom więcej zarobić

Materiały Promocyjne

Niemiecka kooperatywa biur agencyjnych wprowadza pakiet usług dodatkowych. Za 20 euro agent w imieniu klienta zamówi specjalny posiłek w samolocie czy wykupi przewóz dodatkowego bagażu

Chodzi o tak zwany „pakiet dobrego samopoczucia”, który niemiecka kooperatywa Best-Reisen wprowadza do oferty zrzeszonych w niej biur, donosi portal Touristik Aktuell. Za 20 euro agent zamówi dla klienta specjalny posiłek na pokładzie samolotu czy przewóz dodatkowego bagażu. W przyszłości spektrum usług obejmie rezerwację miejsc w samolocie i pociągu, miejsca postojowego na parkingu i odprawę przez internet.

Przy pakiecie rejsowym sprzedawcy zarezerwują wycieczki fakultatywne organizowane w ramach rejsów i zatroszczą się o wizę. Ten zestaw usług będzie kosztował 30 euro, klienci będą mogli zamówić oba w cenie 40 euro.

W ten sposób centrala chce pomóc agentom znaleźć sposób na pobieranie opłat dodatkowych. Dla stałych klientów, którzy należą do klubu VIP-ów poszczególnych agentów, usługi będą darmowe.

Best-Reisen podkreśla, że opłaty dotyczą tylko wykonania usług, wszelkie należności z nimi związane turyści opłacają oddzielnie. Inicjatywa jest też odpowiedzią na trend do obarczania wakacyjnych doradców coraz większym zakresem obowiązków.

Szef sprzedaży i marketingu kooperatywy Cornelius Meyer zachęca również biura do umawiania się z klientami na spotkania na konkretną godzinę, bo przy takich rozmowach odsetek sprzedaży jest wyższy.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rosja zapłaciła grzecznym kibicom

Wyjechać na igrzyska do Pjongczangu, dostać najlepsze miejsca na trybunach, a w dodatku nieźle ...

Itaka jednak nie przejmie litewskiego Novaturasa

Novaturas – największy touroperator w krajach bałtyckich – miał zostać przejęty przez Itakę. Zamiast ...

Upały męczą Europę

Nad Europę znów nadciągnęła fala upałów. W wielu krajach temperatura przekracza 40 stopni, w ...

W TUI liczą się wyniki, a nie długość czasu pracy

Wolę więcej czasu czy pieniędzy? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć pracownicy Grupy TUI. ...

U agenta jak w Amazonie

Niemieccy agenci turystyczni mogą sprzedawać oferty wyjazdów, wykorzystując znany z Amazona system polecania podobnych ...

W Krakowie otworzy się drugi Mercure

Orbis podpisał z krakowskim developerem Inter-Bud umowę na prowadzenie pod marką Mercure hotelu, który ...