Exim Tours motorem wzrostu DER Touristik

dertour.pl

Obroty Grupy DER Touristik za zeszły rok wyniosły 6,7 miliarda euro i były o 3,4 procent wyższe rok do roku

Z podsumowania Grupy REWE, do której należy Grupa DER Touristik, wynika, że turystyka stanowi drugą pod względem ważności dziedzinę działalności koncernu znanego głównie z sieci sklepów spożywczych.

Obroty działu podróży za zeszły rok wyniosły 6,7 miliarda euro i były o 3,4 procent wyższe rok do roku. Bardzo dobre obroty wypracował w Europie Wschodniej holding Exim Tours, który zwiększył sprzedaż o 30,7 procent. W skład holdingu z centralą w Pradze wchodzi też polska spółka Exim, prowadząca działalność jako biuro podróży Exim Tours. Jak mówił naszemu serwisowi jej dyrektor Sławomir Szulc, w 2018 roku firma urosła o około 60 procent („Exim Tours: Więcej Egiptu i Tunezji, chcemy wrócić do korzeni”).

X

Z kolei spółki działające w miejscach turystycznych, które obsługują turystów, organizują transfery, wycieczki fakultatywne i kontraktują hotele (destination management companies) poprawiły obroty o 20 procent. Także sieć salonów własnych DER Touristik (500 lokalizacji) zakończyła rok wzrostem sprzedaży o 6 procent.

Koncern nie podaje konkretnych wyników dla poszczególnych spółek lub krajów, w których działają. Prezes Grupy REWE Lionel Souque twierdzi jedynie, że inwestycje w turystykę były dobrą decyzją. Zeszły rok był dla całej firmy najlepszy w historii – całkowity obrót wyniósł 61,2 miliarda euro i był o prawie 5 procent wyższy rok do roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Neckermann szkolił agentów z dynamicznego pakietowania w Modlinie

Pakietowanie dynamiczne wyjazdów w Neckermannie jest łatwe, a współpraca z tym biurem korzystna dla ...

Na lotnisku w Radomiu rusza budowa terminala

Politycy PiS Marcin Horała, Adam Bielan i Marek Suski byli wśród osób, które podpisały ...

Turystyka wraca do gospodarki

Potwierdzają się informacje Turystyki.rp.pl, że turystyka jako dział gospodarki, znajdzie się w nowym rządzie ...

Brytyjscy agenci nie boją się PUNPUT-a

Model agencyjny w Wielkiej Brytanii zmienia się, a coraz więcej biur staje się podmiotami ...

Tour Salon zaprasza na spotkania z podróżnikami

Katarzyna Pakosińska, Adam Wajrak, Jacek Hugo-Bader, Jarosław Kuźniar będą gośćmi lutowych targów turystycznych Tour ...

Świat kwitnie i pachnie wiśniami

Jasnoróżowe kwiecie obsypało parki i skwery. Kwitnące wiśnie stały się celem wycieczek i tłem ...