Klienci Grecosa polecą z Modlina

Filip Frydrykiewicz

Biuro podróży Grecos to kolejny touroperator, który ogłosił, że będzie zabierać swoich klientów na wakacje z lotniska Warszawa-Modlin

Jak poinformował, od 30 maja z Modlina będzie odlatywał czarterowany przez niego samolot linii Ryanair Sun do Kefalonii, a od 2 czerwca do Heraklionu na Krecie. Loty do Kefalonii będę się odbywać co czwartek o godzinie 12.10, a do Heraklionu w każdą niedzielę o 18.50.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy Grecosa Adam Górczewski, loty będą lotami przeniesionymi z Lotniska Chopina w Warszawie. – Przeprowadziliśmy badanie na próbie dorosłych mieszkańców regionu ciążącego ku lotnisku w Modlinie, czy zaakceptują taki wybór i okazało się, że jest to możliwe – wyjaśnia Górczewski. Nie ukrywa, że biuro podróży chce „przetestować” Modlin jako kolejny port, z którego – w związku z kłopotami przewoźników czarterowych na Lotnisku Chopina – może w przyszłości korzystać na większą skalę, chociaż zastrzega, że w tym sezonie letnim więcej lotów nie zamierza tam uruchamiać.

– Uważamy, że dodanie dodatkowego, dziesiątego już lotniska, z którego będą mogli polecieć na wakacje do Grecji nasi klienci to wyjście naprzeciw ich potrzebom, poszerzenie oferty – mówi Górczewski. – Będziemy się przyglądać, jak klienci to przyjmą i jak sprawdzi się samo lotnisko.

Przyznaje jednocześnie, że ze względu na to, że port w Modlinie jest tańszy niż na Okęciu, jeśli chodi o obsługę pasażerów, wakacje z Grecosem będą mogły być nieco tańsze.

Z Okęcia nadal będzie co tydzień wylatywać w sezonie 18 samolotów z klientami Grecosa w różnych kierunkach, w tym na Kretę.

W związku ze zmianą lotniska biuro podróży zaproponowało klientom, którzy już wykupili wyjazdy, 50 złotych opustu od rezerwacji lub skorzystanie za darmo z parkingu przy lotnisku w Modlinie. Darmowy parking ma obowiązywać dla klientów, którzy wykupią wycieczkę do 9 czerwca.

Jeśli komuś jednak zmiana lotniska nie odpowiada, może bez dodatkowego kosztu zrezygnować z wyjazdu, Grecos zwróci mu pieniądze. Górczewski nie chciał ujawnić w jakim stopniu są wyprzedane najbliższe loty.

Grecos nie jest pierwszym touroperatorem, który przenosi rejsy do Modlina. Wcześniej zrobiły to już TUI, Itaka i Exim Tours. TUI (odsprzedał część miejsc w samolotach Eximowi) w wypadku rejsów do Tunezji (Hammamet), Turcji (Antalya) i Albanii (Tirana). A Itaka w wypadku lotów do Malagi.

Zobacz: „TUI uruchamia trzy kierunki z Modlina”.

Organizatorzy wakacyjnych wyjazdów skarżą się, że coraz trudniej zdobyć im sloty (okienka czasowe na starty) na Lotnisku Chopina. Prezes zarządzającego nim Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Mariusz Szpikowski tłumaczy, że w związku z zapychaniem się tego lotniska i jego przekształcaniem w port przesiadkowy, nie chce tam czarterów i tanich linii lotniczych. Proponuje, żeby przeniosły się one na lotnisko w Radomiu, które wybuduje dla nich jesienią przyszłego roku. Touroperatorzy obawiający się takiej wizji szukają innych, lepiej skomunikowanych i przygotowanych portów w okolicy Warszawy. Przenoszą rejsy nie tylko do Modlina, ale i do Łodzi.

Czytaj więcej: „Itaka wybrała Radom. Czy inni pójdą w jej ślady?”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolorowe życie rafy koralowej w Szarm el-Szejk

Sympatyczne delfiny, groźne mureny, powolne płaszczki, kolorowe garbiki pasiaste, fascynujące rozdymkowate i wiele innych ...

LOT odwołał kolejnych 11 rejsów

Dzisiaj 386 rejsów LOT-u odbędzie się bez zmian, ale 11 przewoźnik musiał odwołać. Powód ...

IGHP ma nową szefową na Dolnym Śląsku

Joanna Stypa-Loręc została nową dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego w województwie dolnośląskim. Na ...

Luksusowe wakacje tylko u agenta

Dertour Deluxe, touroperator specjalizujący się w wyjazdach dla wymagających klientów, chce sprzedawać ofertę tylko ...

Niemieccy touroperatorzy szykują się na kryzys

Media społecznościowe jako źródło informacji w czasie kryzysu i zasady postępowania w nadzwyczajnych sytuacjach ...

W Japonii powstanie 10 hoteli z robotami

Japoński operator turystyczny H.I.S. otworzy 10 hoteli, w których roboty będą obsługiwać gości. Nowe ...