Cena lotu spadła? Google odda różnicę

Adobe Stock

Jeśli do 2 września cena biletu lotniczego zarezerwowanego za pośrednictwem Google Flights spadnie i będzie niższa niż w momencie zakupu, firma zwróci internaucie różnicę

Jak informuje firma, przy niektórych ofertach ma pewność, że ich koszt już nie spadnie. Tak podpowiadają jej własne algorytmy. Jeśli okazałoby się, że maszyny popełniły błąd, a cena przelotu okazałaby się niższa niż w momencie rezerwacji, Google zwróci klientowi różnicę.

Akcja objęta jest kilkoma warunkami. Po pierwsze dotyczy zakupu biletu na wybranych trasach w okresie od 13 sierpnia do 2 września, zrealizowanych do 24 listopada – oferty te oznaczone są kolorową nalepką, która pojawia się po wybraniu daty wylotu i powrotu. Po drugie różnica w cenie musi być większa niż 5 dolarów. Po trzecie zmiana kosztów uprawniająca do zwrotu części należności musi nastąpić po rezerwacji, ale jeszcze przed wylotem. Maksymalna kwota, jaką można odzyskać, to 500 dolarów. Skorzystanie z promocji nie wiąże się z ponoszeniem dodatkowych kosztów, jeśli jednak pasażer zrezygnuje z podróży lub z jej części, zwrot nie będzie mu przysługiwał.

Czytaj też: „Asystent Google pomoże zaplanować podróż”.

Google zastrzega jednak, że gwarancja najniższej ceny nie zawsze będzie działać. Jeśli linia lotnicza wprowadzi nową taryfę zanim internauta zdąży zarezerwować przelot, firma nie poniesie odpowiedzialności za zmianę. Do takich sytuacji dochodzi, kiedy zaktualizowane przez przewoźnika ceny biletów nie są jeszcze widoczne na stronie Google Flights. Dlatego po rezerwacji trzeba zaczekać na e-mail z informacją, czy bilety potaniały. Jeśli tak się stanie, Google prześle link do strony, gdzie można ubiegać się o zwrot różnicy, a po wypełnieniu formularza przeleje pieniądze na wskazane konto.

Czytaj także: „Google oferuje wycieczki i atrakcje turystyczne”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PAŻP: Inwestujemy w unowocześnianie lotnisk

Prawie 230 milinów złotych wydała w zeszłym roku Polska Agencja Żeglugi Powietrznej na modernizację ...

Rainbow sprzedaje zimę 2019/2020

W biurze podróży Rainbow ruszyła przedsprzedaż wyjazdów narciarskich i sylwestrowych, która potrwa do 18 ...

Brazylia – samochód wjechał w turystów na plaży

Samochód wjechał w tłum turystów na deptaku w Copacabanie w Rio de Janeiro. Zginęło ...

W Egipcie więcej zachorowań wywołanych przez bakterię E. coli

Niemieckie MSZ zmieniło komunikat dotyczący wyjazdów do Egiptu. Ostrzega w nim przed ryzykiem chorób ...

Ryanair z przesiadką w Mediolanie Bergamo

Tania irlandzka linia lotnicza rozszerzyła ofertę lotów łączonych o lotnisko Mediolan Bergamo Od 3 ...

Większy o 20 procent ruch na krakowskim lotnisku

W styczniu Kraków Airport obsłużył 440,7 tysiąca pasażerów. To wynik o 20 procent lepszy ...