Kompas Wakacyjny 2017: Egipski Jaz podbił serca agentów

Hotel Jaz Aquamarine w Hurghadzie zdobył bezkonkurencyjną liczbę głosów agentów turystycznych. W konkursie Kompas Wakacyjny 2017 zwyciężył już drugi raz, a do tego poprawił wynik

Publikacja: 07.07.2017 14:35

O Jaz Aquamarine agenci wyrażają się w samych superlatywach.

O Jaz Aquamarine agenci wyrażają się w samych superlatywach.

Foto: Fot. sunfun.pl

Na ten hotel, jako najlepszy w kategorii obiektów na wypoczynek w Egipcie i Tunezji, głosowała rekordowa liczba 23 naszych jurorów, którymi są najlepsi agenci turystyczni w Polsce. W żadnej innej kategorii żaden inny obiekt nie zebrał tylu najlepszych ocen. Co ciekawe, było ich o 5 więcej niż w zeszłym roku, kiedy Jaz Aquamarine też wygrał, ale z liczbą 18 wskazań.

POZNAJ ZASADY I CEL KONKURSU

W sumie różnych hoteli, które wymienili jurorzy było 60. Charakterystyczna w tej kategorii jest też duża liczba biur podróży, które pojawiają się przy kolejnych obiektach, jako te, które mają te obiekty w swojej ofercie. Wynika to z charakteru egipskiego rynku hotelowego, który jest otwarty na wielu współpracowników, prawie nie udziela się tam wyłączności jednemu touroperatorowi z danego kraju.

Na tych 60 obiektów aż 44 leży w Egipcie (17 w Hurghadzie, 14 w Szarm el-Szejk i 13 w Marsa Alam), a 16 w Tunezji. Te proporcje odzwierciedlają zainteresowanie polskich klientów wyjazdami do obu krajów. Oba kierunki powoli odradzają się w świadomości turystów, jako miejsca wakacyjnego wypoczynku, co widać po statystykach sprzedaży w biurach podróży. Jak pokazuje nasz konkurs, mimo dwuletniej zapaści, kiedy to polscy touroperatorzy wręcz zawieszali na całe miesiące oferowanie wyjazdów do tych krajów, nie zniknęły one z pamięci agentów turystycznych.

Wyniki głosowania w kategorii „Najlepsze hotele na wypoczynek w Egipcie i Tunezji”:

1. Jaz Aquamarine, 5*, Egipt, Hurghada. Organizatorzy: Itaka, Rainbow, TUI, Coral Travel Wezyr Holidays, Neckermann, Net Holiday, Exim Tours, Best Reisen, Prima Holiday, Sun & Fun. Liczba wskazań – 23.

Opinie agentów: „Gwarantowane zadowolenie klienta”, „hotel ma wszystko, czego klient potrzebuje, animacje, jedzenie, pokoje, plaża i baseny, idealny hotel dla każdego, a zwłaszcza dla rodzin – ma kompleks zjeżdżalni, dużo rozrywek, świetne AI”, „Ameryki nie odkryję – wygrał on w poprzedniej edycji konkursu, hotel z gatunku tych, do których można wysłać każdego: rodziny z dziećmi, pary, osoby dorosłe, świetny, zadbany teren, obsługa, wyżywienie, klasa – dostępny cenowo dla wielu klientów, a jednocześnie luksusowy, dobre położenie i świadczenia”, „fajna plaża dla dzieci – długo płytko, bogate animacje, ładne pokoje, dobra kuchnia, bezpłatne wi-fi na terenie hotelu, od lat niezmienna jakość”, „piękny, zadbany hotel, miła obsługa, świetne animacje, rewelacyjne jedzenie”, „nowoczesny i elegancki, super infrastruktura, przyciąga bogatym zapleczem restauracji i barów serwujących dania kuchni z różnych regionów świata”.

2. Jungle Aqua Park, 4*, Egipt, Hurghada. Organizatorzy: Itaka, Rainbow, Coral Travel Wezyr Holidays, Neckermann, Net Holiday, Exim Tours, Best Reisen, Prima Holiday, Sun & Fun, Ecco Holiday. Liczba wskazań – 10.

Opinie agentów: „Największy aquapark w Hurgadzie, bardzo dobra kuchnia, świetny na rodzinne wakacje”, „od wielu sezonów jeden z najbardziej popularnych i pewnych hoteli, wybierany przez rodziny ze względu na kompleks zjeżdżalni, bardzo cenią stałych klientów – przychylna polityka przydzielania pokojów, osobne imprezy dla stałych gości, hotelowe gadżety – to rzecz, która nie pozostaje bez znaczenia”, „świetny duży ogród, ładne rodzinne pokoje, najlepszy hotel na wakacje z dziećmi”.

3. Jaz Lamaya Resort, 5*, Egipt, Marsa Alam. Organizatorzy: Itaka, TUI, Coral Travel Wezyr Holidays, Neckermann, , Prima Holiday, Best Reisen, Sun & Fun. Liczba wskazań – 9.

Opinie agentów: „Wysoki standard usług, wszystko OK: czystość, obsługa, bardzo dobra kuchnia, infrastruktura”, „doskonały standard, piękna rafa, świetna kuchnia, bezpośrednio przy plaży, rodzinny wypoczynek, duży i bezpłatny aquapark, 3 zjeżdżalnie, profesjonalna obsługa”.

4. El Malikia Resort Abu Dabbab, 5*, Egipt, Marsa Alam. Organizatorzy: Itaka. Liczba wskazań – 8.

Opinie agentów: „Położenie – rafa koralowa, bardzo dobra jakość do ceny, wysoki standard, świetne zaplecze rozrywek”, „najczęściej wybierany w Marsa Alam”, „położenie w zatoce Abu Dabbab dającej idealne warunki do nurkowania, duży teren, przestronne pokoje, mini park wodny, blisko centrum, rozrywkowy hotel dla każdego, bogate all inclusiv”.

5. Mövenpick Resort & Marine Spa, 5*, Tunezja, Susa. Organizatorzy: Rainbow, Exim Tours, Best Reisen, Prima Holidays, Sun & Fun, Oasis. Liczba wskazań – 7.

Opinie agentów: „Hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych, idealny dla rodzin z dziećmi, bogata formuła all inclusive, doskonały standard, ładna plaża”, „hotel w Tunezji, na którym zawsze można polegać, od wielu sezonów sprzedaje się głównie za pośrednictwem Eximu – mają tu bardzo rozsądną politykę cenową, hotel można zarezerwować w opcji all inclusive w naprawdę dobrych cenach”, „świetny stosunek jakości do ceny, dobra kuchnia, przy pięknej plaży, blisko centrum Sousse, bogaty program sportowy, świetna, szeroka, piaszczysta plaża, smaczna kuchnia, bogaty program animacji”.

5. Hilton Marsa Alam Nubian Resort, 5*, Egipt, Marsa Alam. Organizatorzy: Itaka, Rainbow, Wezyr, Exim, Itaka, Sun & Fun, Best Reisen. Liczba wskazań – 7.

Opinie agentów: „Położenie, wysoki standard usług, ładna piaszczysta plaża”. „cudowne animacje, rafa koralowa, 4 baseny, 3 restauracje a la carte free, serwis plażowy free”, „świetne zaplecze rekreacyjno-sportowe, plusem 2 baseny podgrzewane zimą, kilka barów, piękne położenie przy najlepszej plaży w rejonie, wysoki poziom usług”, „komfortowe pokoje, bardzo wygodne łóżka, bliskość pięknej piaszczystej plaży w zatoce i rafy jednocześnie, podgrzewane baseny, spokojne miejsce w obecnej sytuacji w Egipcie”.

Porównaj wyniki tegorocznego głosowania z wynikami z zeszłego roku

Jeśli spojrzeć na powiązania wymienionych w konkursie hoteli z biurami podróży, które oferują je na polskim rynku na najbardziej wszechstronną firmę wygląda biuro Best Reisen. Aż w 33 wypadkach jurorzy wymienili hotele, które można znaleźć w ofercie tego organizatora. Przypomnijmy, że współwłaścicielem Best Reisen jest egipskie biuro turystyki przyjazdowej Flash Tour. Dawniej Best Reisen można było nazwać specjalistą od Egiptu, ale od kilku lat coraz większą rolę w jego biznesie odgrywa organizowanie wyjazdów do dalekich krajów, szczególnie znad Zatoki Perskiej. Dzisiaj touroperatorem wysyłającym najwięcej klientów do Egiptu jest niewątpliwie Itaka, która wygrywa w tym rankingu pod względem hoteli, które w Polsce oferuje jako jedyna. Jeden z nich dostał się zresztą do ścisłej czołówki.

Kolejne miejsca za Best Reisen zajęły w tym rankingu: Sun & Fun z 31 hotelami, Wezyr z 28 (w tym 3 na wyłączność w Polsce), Exim Tours z 27 (1 na wyłączność), Itaka – 26 (6 na wyłączność), Rainbow z 22 (1 na wyłączność), Prima Holiday z 15, Neckermann z 8 (1 na wyłączność), TUI z7, Net Holiday z 7, Oasis z 7 i Ecco Holiday z 4.

Zdecydowaną większość, bo aż 47, hoteli wyróżnionych w głosowaniu stanowią obiekty pięciogwiazdkowe. Na drugim miejscu znalazły się te o standardzie czterech gwiazdek (9 obiektów), a dalej czterech i pół – 2 i trzech gwiazdek – 2.

KOMENTARZ

Ahmed Meddeb, dyrektor Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie

Tunezja zawsze miała bazę hotelową spełniającą najwyższe normy i standardy międzynarodowe. Oferta hotelowa jest bardzo bogata i zróżnicowana, począwszy od hoteli i klubów wakacyjnych, a skończywszy na hotelach luksusowych z centrami talasoterapii bądź spa.

Fakt, że jeden z hoteli tunezyjskich znalazł się wśród pięciu najlepszych hoteli wyłonionych w konkursie Kompas Wakacyjny 2017, jest dowodem, że nasze dążenie do ciągłego udoskonalania oferty turystycznej przynosi efekty i możemy zapewnić naszym gościom jak najlepsze warunki, aby w pełni mogli cieszyć się wypoczynkiem w doskonałym otoczeniu.

Nie przez przypadek międzynarodowe sieci hotelarskie coraz bardziej interesują się rynkiem tunezyjskim. Są tu przedstawiciele takich tuzów jak Radisson Blu, Movenpick czy Novotel. Niebawem dołączy do nich sieć Four Seasons. Nie zapominajmy też o bogatej ofercie hoteli niezależnych i tych zrzeszonych w Leading Hotels of the World, i wielu innych oferujących usługi na najwyższym poziomie.

Partnerem generalnym Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyki Wyjazdowej Kompas Wakacyjny 2017 jest firma ubezpieczeniowa Europäische Reiseversicherung oddział w Polsce.

Partnerem konkursu jest także Tunezyjski Urząd ds. Turystyki

Na ten hotel, jako najlepszy w kategorii obiektów na wypoczynek w Egipcie i Tunezji, głosowała rekordowa liczba 23 naszych jurorów, którymi są najlepsi agenci turystyczni w Polsce. W żadnej innej kategorii żaden inny obiekt nie zebrał tylu najlepszych ocen. Co ciekawe, było ich o 5 więcej niż w zeszłym roku, kiedy Jaz Aquamarine też wygrał, ale z liczbą 18 wskazań.

POZNAJ ZASADY I CEL KONKURSU

Pozostało 95% artykułu
Biura Podróży
35 lat Itaki: 10 milionów klientów i największy zysk w historii
Materiał Promocyjny
Wykup samochodu z leasingu – co warto wiedzieć?
Biura Podróży
Majówka - kierunek zagranica. „To przez mocną złotówkę i złą pogodę w Polsce”
Biura Podróży
Zuzanna Sprycha na czele Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Wakacje z biurem podróży. Grecja i Hiszpania tańsze niż Bułgaria i Turcja
Biura Podróży
Do kogo po tanie wakacje w dobrych hotelach? Zdecydowanie prowadzi jedno biuro podróży