Starway Tourism Awards 2017 rozdane

Sezon turystyczny zakończył się dla najlepszych agentów Coral Travel Wezyr Holidays tygodniowymi wakacjami w Turcji

Publikacja: 06.11.2017 09:30

Starway Tourism Awards 2017 rozdane

Foto: ROL, Nelly Kamińska nek Nelly Kamińska

Na zaproszenie touroperatora do Antalyi przyleciało około 150 osób, w tym przedstawiciele 83 biur agencyjnych (każdy mógł zabrać osobę towarzyszącą).

Gwoździem programu była gala Starway w hotelu Susesi w Belek, podczas której dyrektor generalny Coral Travel Wezyr Holidays Kaan Ergun i jego zastępca Erdem Fidan wręczyli agentom nagrody Starway Tourism Awards za najlepszą sprzedaż oferty tureckiej w 2017 roku (dyplomy, porcelanowe statuetki w formie tradycyjnego tureckiego stroju oraz, najcenniejsze, globusy Coral Travel dla zdobywców pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach z wyjątkiem franczyzy).

Starway to wieloletnia tradycja wszystkich działających w Europie oddziałów Coral Travel. Tegoroczna odsłona była wyjątkowa, bo zbiegła się z obchodami 25-lecia koncernu turystycznego OTI Holding, do którego należy Coral Travel.

Polski Coral Travel współpracuje z około 2 tysiącami agentów. Pułapy sprzedażowe zależą od lokalizacji, charakteru i możliwości biura, a także potencjału samego kierunku w danym sezonie (szczegółowych danych touroperator nie chce ujawnić).

Jak co roku Starway podzielony był na część rozrywkowo-integracyjną i biznesową. Agenci do woli korzystali z atrakcji pięciogwiazdkowych hoteli Quattro Beach & Spa oraz Susesi, uczyli się tańców latynoamerykańskich pod okiem tancerki znanej z „Tańca z gwiazdami” Pauliny Biernat, bawili się na koncercie Gorana Bregovića, zwiedzali Alanyę, niektórzy zaliczyli nawet rafting.

Chętni mogli zapoznać się z ofertą hoteli podczas warsztatu zorganizowanego w hotelu Pine Beach Maritim w Belek bądź zwiedzić wybrane obiekty.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone zmianom w prawie turystycznym w związku z wdrożeniem do niego dyrektywy Parlamentu Europejskiego z 25 listopada 2015 r. Uczestniczyli w nich zarówno agenci, jak i przedstawiciele Wezyra. – Jedna z najważniejszych z punktu widzenia agenta zmian dotyczy zasad przekazywania informacji klientowi. Ustawa wprowadza nową instytucję „trwałego nośnika” i rezygnuje ze wskazania formy pisemnej jako obligatoryjnej dla zawierania umów turystycznych. Podkreśla natomiast, że umowa powinna być zawarta w sposób jasny, zrozumiały i czytelny. Jeżeli informacje nie zostaną przekazane właściwie, odpowiedzialność ponosi touroperator, a nie konsument – mówił radca prawny Coral Travel Wezyr Holidays Tomasz Szczeszek, który prowadził spotkanie.

– Oprócz zmian w obowiązkach informacyjnych, dla agentów ważne są również nowe zasady odpowiedzialności touroperatora i agenta w wypadku reklamacji oraz związane z nimi zmiany w umowach agencyjnych – dodawał.

Kategoria biura podróży (alfabetycznie): 123Wakacje, Adriatyk, Aleksander, Alltravel.pl, Amco, Atol, Centrum Usług Turystycznych, Centrum Podróży, Good Luck, Jamajka, Holidaycafe.pl, Nam, Pach & Nikiel, Panda, Podróżnik, PoraWakacji.pl, Protravel, Relax, Suwalszczyzna, Szpak Travel, Travel & You, Viktoria Travel, Wasze Marzenia, Zbuta.

Pierwsza jedenastka: Traveller, Urlopy.pl, Świat Wakacji, Rafa Travel, Proxima Travel, Medtur, Golden Tour, w tym pierwsza czwórka w kolejności od 4. do 1. miejsca: Okno na Świat, An-Travel, An-Tour, Travel Market.

Kategoria salony franczyzowe od miejsca trzeciego do pierwszego: El Sol, Business Travel, Travel Caffe Katowice

Kategoria autoryzowany agent (w kolejności alfabetycznej): Ariadna Travel, Coco Tours, Conti, Fly Back, Juventur, Koral Travel, dwie Laguny (Jaworzno i Leszno), Luz, M-Tour, Podróży Świat, Regle, Sandy Travels.pl, Scout Travel, Sun Tour, Viva Travel.

Pierwsza piętnastka: E-lastminute.pl, Firo Tour, Habibi Travel, Idea Travel, Kuba Tour, Marti Travel, Max, Sol Travel, Sun Klub, Wakacyjny Agent, World Holidays, w tym złota czwórka od miejsca czwartego do pierwszego: Solclub, Wakacjedlaciebie.com.pl, 24Holiday, Sun Way Travel.

Kategoria portale i biura sieciowe: TraveliGo.pl, Denar Travel, Fostertravel.pl, Golden Travel, Happy Travel, Ole Group, Sun Travel. Traveliada.pl, Wakacyjny Świat, Wymarzone Wakacje. Złota czwórka 4 do 1: Fly.pl, MyTravel.pl, Travelplanet.pl, Wakacje.pl.

Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek
Biura Podróży
Piotr Henicz, Itaka: Jesteśmy bliscy zakończenia współpracy z Wakacje.pl
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Nekera sprzedaje już zimę 2024/2025. Sezon narciarski otworzy w Dolomitach