Reklama

Itaka: Na zimę mamy więcej egzotyki, Egiptu, Tunezji

Kostaryka i afrykański Madagaskar, aż cztery kierunki w Egipcie, tunezyjska Dżerba i więcej bezpośrednich lotów do Dominikany czy Omanu – to wszystko znalazło się w ofercie Itaki na sezon Zima 2018/2019
Itaka: Na zimę mamy więcej egzotyki, Egiptu, Tunezji

Foto: Materiały promocyjne

Biuro podróży Itaka rozpoczęło właśnie sprzedaż wyjazdów na zimę. W jego ofercie znalazło się wyjątkowo dużo nowości. W sumie będzie to 47 krajów na sześciu kontynentach. „Egzotyczne plaże, najpiękniejsze miejsca na świecie, wysokiej klasy hotele i autorskie programy wycieczek objazdowych”, jak pisze Ewa Maruszak z biura marketingu touroperatora.

Nowością jest „zachwycająca plażami i bogactwem przyrody” Kostaryka. Do tego kraju Itaka będzie zabierać klientów samolotami rejsowymi a lot będzie się odbywać z jedną przesiadką. Jak zapewnia Maruszak, połączenia są bardzo korzystne, nie trzeba będzie długo czekać na kolejny lot.

Kolejna nowość to „magiczna wyspa” Nosy Be na Oceanie Indyjskim, leżąca u wybrzeży Madagaskaru. Tym razem przelot będzie bezpośredni, można będzie polecieć na tydzień lub dwa tygodnie.

Wracają znane i lubiane

Itaka wraca też na zimę 2018/2019 na Sri Lankę. Zaplanowała wyloty z Warszawy i Katowic na 10 lub 11 noclegów.

Na Zanzibar Itaka lata samolotami czarterowanymi z Warszawy (przelot bezpośredni) i Katowic, a także z Wrocławia. Zamierza to utrzymać w kolejnym sezonie zimowym, bo jak zauważa Maruszak, „Wrocław okazał się hitem zimy 2017/2018, chociaż wyloty zostały wprowadzone w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczęciem sezonu”.

Reklama
Reklama

Touroperator wzbogaci siatkę połączeń z Dominikaną. Będzie tam można polecić bezpośredni już nie tylko z Warszawy, ale także z Poznania i Katowic.

Z bliższych kierunków Itaka postanowiła zwiększyć swój program w Egipcie. Do wyboru daje klientom aż cztery miejscowości: Hurghadę, Szarm el-Szejk, Marsa Alam i Tabę. – Ta ostatnia wraca do naszej oferty po kilkuletniej przerwie, dawniej była bardzo lubiana przez klientów – zapewnia Maruszak. – Podobnie wraca tunezyjska wyspa Dżerba z bardzo dobrymi cenami – dodaje.

Pionierskie kierunki rozwijają się

Z ciekawszych propozycji Itaki Maruszak wymienia jeszcze Oman. – To prestiżowy kierunek, klienci wracają zachwyceni jakością hoteli, profesjonalną obsługą i znakomitą kuchnią – wymienia zalety. Również Wyspy Zielonego Przylądka „raj dla miłośników plaż i surfingu, kierunek odkryty przez Itakę trafił w gusta Polaków”. Przeloty do Omanu i na Sal na Wyspach Zielonego Przylądka z Warszawy i Katowic będą realizowane nowym modelem boeinga – 737 Max. Będą to loty bezpośrednie, bez technicznego międzylądowania.

Do Omanu będzie można lecieć nie tylko z Warszawy, ale i z Wrocławia (w tym wypadku z międzylądowaniem).

– Dużą popularnością cieszą się Zjednoczone Emiraty Arabskie, kolejny „pionierski” kierunek Itaki, w którym luksusowy wypoczynek połączyć można ze zwiedzaniem hiper nowoczesnych metropolii – wyjaśnia Maruszak. Do lotów z Warszawy i Katowic Itaka dodała bezpośrednie połączenie z Poznania.

Tradycyjnie ważne miejsce w ofercie biura podróży zajmują Wyspy Kanaryjskie. Zimą jego klienci będą mogli odpoczywać na: Fuerteventurze, Lanzarote, Teneryfie, Gran Canarii i La Gomerze. Nie brakuje w katalogach Kuby, Madery, Costa del Sol, Tajlandii, Panamy i Maroka.

Reklama
Reklama

Dla narciarzy na razie Andorra

Zima to w Itace też sezon na wycieczki objazdowe i city breaks – ma 129 programów takich imprez. Są to zarówno wycieczki znane i popularne od lat, jak i nowości. Między innymi zwiedzanie Kataru, Australii, Nowej Zelandii, Szanghaju, Bali, Kuby. Nowe programy i więcej miejsc na wycieczkach do Tajlandii, opartych zarówno o przeloty czarterowe do Krabi, jak i i przeloty liniowe do Bangkoku.

Narciarzom Itaka proponuje na razie stoki w Andorze. Kolejne regiony naraciarskie będzie dodawała do oferty w miarę zbliżania się sezonu.

„Na najbardziej wymagających klientów czekają luksusowe hotele 17. już edycji projektu „Itaka&Gala. Podróże w stylu gwiazd” – dodaje Maruszak.

Do 9 maja organizator promuje swoje imprezy specjalnymi warunkami zakupu. należą do nich zniżki do 40 procent, zaliczka w wysokości 20 procent, 50-procentowy opust w wybranych hotelach dla dzieci. Oprócz tego bezpłatnie dodaje pakiet gwarancji: najniższej ceny aż do dnia wyjazdu (nowość), niezmienności ceny i bezkosztowej zmiany rezerwacji.

Są też dodatkowe bonusy, jak 3 procent zniżki na nocleg przy lotnisku i całą ofertę z zasobów hotels.itaka.pl, czy przewodnik wydawnictwa Pascal za złotówkę dla tysiąca pierwszych klientów. Stali klienci, zapisani do programu lojalnościowego, mają ekstra 2 procent zniżki i dwa razy więcej punktów za wczesne zarezerwowanie wyjazdu.

Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Materiał Promocyjny
Jedna rata i większa kontrola nad budżetem domowym?
Materiał Promocyjny
Bank Pekao przyjął Plan Dekarbonizacji
Biura Podróży
Rainbow oszacował straty spowodowane kryzysem na Bliskim Wschodzie. „Wakacje są niezagrożone”
Biura Podróży
Itaka, „królowa egzotyki”, otworzyła sprzedaż zimy 2026/2027. W programie nowa wyspa
Biura Podróży
Urlop.pl świętuje otwarcie 100. sklepu z wycieczkami
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama