Rainbow zaczyna sprzedawać zimę 2020/2021 od nowości

Biuro podróży Rainbow zainaugurowało dzisiaj sprzedaż wyjazdów egzotycznych na przyszłą zimę. Na początek oferuje cztery nowe kierunki – Filipiny, brazylijski stan Ceara, Oman i Maderę.

Publikacja: 13.02.2020 14:55

Rainbow zaczyna sprzedawać zimę 2020/2021 od nowości

Foto: Fot. materiały prasowe

Filipiny to naprawdę super miejsce do wypoczynku – zachwala prezes Rainbowa Grzegorz Baszczyński. – W sezonie jest tam 28-30 stopni Celsjusza. Szerokie, piaszczyste plaże, palmy, cudownie czyste morze i stojące wprost na plaży hotele, których standard nie odbiega od europejskiego.

– Europejczyk nie czuje się na Filipinach nieswojo, bo 90 procent mieszkańców to katolicy, co jest pozostałością po odkrywcach tego miejsca, hiszpańskich konkwistadorach, i wszyscy mówią po angielsku, co z kolei zostało im po latach pobytu na wyspach Amerykanów przez ponad 50 lat XX wieku. Kraj jest bezpieczny, a Filipińczycy bezinteresownie przyjaźni i bardzo życzliwie nastawieni do turystów – opowiada Baszczyński.

CZYTAJ TEŻ: Rainbow: Archipelag Beztroski i znowu masz 20 lat

Klienci Rainbowa będą latać na Filipiny liniami lotniczymi Emirates, przez Dubaj, na wyspę Cebu. Stamtąd promem popłynął na wyspę Bohol, a dalej pojadą groblą na jeszcze mniejszą Panglao. Rejsy będą się odbywać od listopada 2020 roku do marca 2021 roku. Pobyt obliczony jest na 10 lub 11 nocy, a w najtańszej wersji ma kosztować 4950 złotych. Touroperator liczy na około 1500 klientów w pierwszym roku. – K Ten kierunek zainteresuje klientów w wieku 40+, którzy widzieli już inne miejsca w Azji, na przykład Tajlandię czy Wietnam. Na pewno nie będą rozczarowani – zapewnia Baszczyński. – Nie należy też obawiać się tajfunów, o których czasami słychać, bo te nawiedzają Filipiny głównie od czerwca do września.

""

Hotele na Filipinach stoją na plaży, a okolica jest zagospodarowana turystycznie.

turystyka.rp.pl

Rainbow zaoferuje na Panglao 10 hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych ze śniadaniami. – Okolica jest zagospodarowana turystycznie, jest tam mnóstwo restauracji i barów, w których można tanio zjeść zarówno azjatyckie dania lokalne, jak i kuchni europejskiej z niemieckimi wurstami i włoską pizzą na czele – opowiada Baszczyński.

Do brazylijskiej Fortalezy Rainbow zamierza latać – od listopada do marca – co tydzień samolotem wąskokadłubowym. Będzie to wymagać lądowania i tankowania na Teneryfie, w sumie podróż potrwa 11,5 godziny. Zupełną nowością będzie klasa premium, która znacznie poprawi komfort podróży pasażerów. – Wygląda trochę jak klasa biznes podczas rejsów europejskich – wyjaśnia Baszczyński – Czyli środkowe miejsce z trzech dostępnych w rzędzie będzie wolne, a miejsce przy przejściu i przy oknie zajmą pasażerowie. Dopłata za tę usługę będzie kosztować w promocji 199 złotych w jedną stronę.

Na miejscu touroperator oferuje sześć hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych z all inclusive, wszystkie położne przy samej plaży.

Szerokie plaże nad oceanem, możliwość uprawiania surfingu i kitesurfigu, ciepło i stosunkowo niedrogo – takie zalety tego miejsca wymienia Baszczyński. – Dla młodszych klientów ten kierunek to może być pierwszy krok w egzotykę – wskazuje. – Tym bardziej, że nie będzie drogi – od 3950 zł za tydzień z przelotem i wyżywieniem – dodaje.

„W niezliczonych barach i restauracjach można chłonąć brazylijską muzykę na żywo popijając świeżo wyciskane soki z egzotycznych owoców czy słynną caipirinhię” – wymienia touroperator w komunikacie. I dodaje, że w programie Rainbowa na sezon 2020/2021 znajdują się również wycieczki objazdowe po Brazylii – od zwiedzania typu „light” (ten sam hotel, jednodniowe wycieczki), po produkty połączone ze zwiedzaniem głównych atrakcji Brazylii z przelotami wewnętrznymi.

Oman to kierunek dla bardziej doświadczonych turystów. – Jeśli ktoś był już w Egipcie, na Wyspach Kanaryjskich i w Dubaju, teraz ma okazję odwiedzić mniej odkryty, elegancki sułtanat znad Zatoki Perskiej. Ze względu na stosunkowo krótki lot czarterem, sześciogodzinny, przyjemną temperaturę, 25 stopni Celsjusza, i znakomitą jakość hoteli i usług, jest to bardzo dobre miejsce na zimowy wypoczynek. W tym dla rodzin z dziećmi, bo każdy hotel ma przynajmniej dwa, trzy baseny, restauracje i animacje dla dzieci, a plaże mają łagodne zejścia do morza – wymienia zalety Omanu prezes. – Pobyt w Omanie gwarantuje też doznania kulinarne – takich wielkich homarów nigdzie nie widziałem! – dodaje. Zachętą mają być także niskie ceny – już 3200 zł za tydzień pobytu w hotelu 5-gwiazdkowym all inclusive, położnym na samej plaży.

""

Przykład hotelu w Omanie – Crowne Plaza 4,5*

turystyka.rp.pl

Ostatni z nowych kierunków to portugalska wyspa na oceanie Atlantyckim – Madera. Ze względu na klimat, jaki panuje w tej części świata, nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Czy latem czy zimą temperatura nie przekracza tam 25 stopni Celsjusza. Zimą średnio jest to 20 – 22 stopnie. Klimat sprzyja wegetacji, wyspa jest niezwykle zielona. Ma też dużo atrakcji do zwiedzania, począwszy od słynnych lewad (zbierające wodę kanały wykute w skałach) poprzez bogaty folklor i winnice, w których powstaje madera, aż po zabytki stolicy wyspy Funchal. Jednocześnie jest tam mało plaż, goście korzystają raczej z hotelowych basenów.

– Z tego względu to nie jest kierunek typowo plażowo-wypoczynkowy, jak pozostałe, choć oczywiście pływać i opalać można się tak samo jak na Kanarach. Ale to miejsce raczej dla turystów aktywnych. Niezwykle malownicze krajobrazy wyspy można poznawać podczas wędrówek pieszych, rowerowych i autokarowych z biurem podróży. Jest co robić przez cały tydzień – relacjonuje Baszczyński. – Ale, jeśli ktoś nie chce za bardzo oddalać się od hotelu, to też tam wypocznie. Nie brakuje w pobliżu barów, restauracji, dyskotek i sklepów.

Rainbow oferuje na Maderze 10 hoteli o standardzie od trzech do pięciu gwiazdek, z all inclusive lub tylko ze śniadaniami, w tym jeden unikatowy, bo położony przy jedynej na wyspie piaszczystej plaży.

Czartery zaczną latać na wyspę od sylwestra. Touroperator zamierza utrzymać ten kierunek jako całoroczny.

Kolejne kierunki egzotyczne Rainbowa na zimę 2020/2021 pojawią się w systemach rezerwacyjnych pod koniec lutego. W sumie touroperator będzie oferował ponad 40 egzotycznych miejsc wypoczynku, z najpopularniejszymi, jak Tajlandia, Dominikana, Kuba, Wietnam, Kenia, Sri Lanka i Meksyk na czele.

W sezonie zimowym 2019/2020 z egzotycznej oferty biura podróży skorzysta prawie 120 tysięcy klientów, co oznacza wzrost o prawie 20 procent w stosunku do poprzedniej zimy. – Wyjazdy egzotyczne w ostatnich latach taniały w stosunku do średnich zarobków Polaków, dzięki temu coraz większa grupa ludzi może sobie na nie pozwolić i korzysta z tego. Dlatego wzbogacamy naszą ofertę o kolejne kierunki godne polecenia, które starannie wyszukujemy dla naszych klientów- wyjaśnia Baszczyński.

– Postrzegamy siebie jako specjalistę od wyjazdów egzotycznych, bo prawie co piąty z naszych klientów korzysta właśnie z takiego wyjazdu. To zobowiązuje nas do stałego wzbogacania oferty – podkreśla Baszczyński.

Filipiny to naprawdę super miejsce do wypoczynku – zachwala prezes Rainbowa Grzegorz Baszczyński. – W sezonie jest tam 28-30 stopni Celsjusza. Szerokie, piaszczyste plaże, palmy, cudownie czyste morze i stojące wprost na plaży hotele, których standard nie odbiega od europejskiego.

– Europejczyk nie czuje się na Filipinach nieswojo, bo 90 procent mieszkańców to katolicy, co jest pozostałością po odkrywcach tego miejsca, hiszpańskich konkwistadorach, i wszyscy mówią po angielsku, co z kolei zostało im po latach pobytu na wyspach Amerykanów przez ponad 50 lat XX wieku. Kraj jest bezpieczny, a Filipińczycy bezinteresownie przyjaźni i bardzo życzliwie nastawieni do turystów – opowiada Baszczyński.

Pozostało 90% artykułu
Biura Podróży
Koniec tańszych wakacji? W ostatnim tygodniu ważna zmiana w biurach podróży
Biura Podróży
TUI podsumował sprzedaż wakacji – 60 procent miejsc już zarezerwowanych
Biura Podróży
Exim Tours uruchomi loty czarterowe do Bahrajnu. „Kolejna ekscytująca nowość”
Biura Podróży
Do Polski wchodzi nowe biuro podróży. Oferuje wakacje w Turcji i Egipcie
Biura Podróży
Biura podróży cofają podwyżki cen wakacji. Trzy kierunki są jednak na to odporne
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?