Grupa TUI już w połowie marca wystąpiła do rządu Niemiec o pomoc finansową w związku z kryzysem, który wywołał koronawirus. Jak podaje Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła, koncern i jego doradcy doszli do porozumienia z państwowym bankiem odbudowy KfW w sprawie warunków kredytu. Teraz ustalenia zostały przekazane do banków obsługujących grupę TUI, które w najbliższych dniach mają podpisać stosowne dokumenty. Mowa o prawie 2 miliardach euro.

Wcześniej premier Dolnej Saksonii, Stephan Weil, nawoływał do udzielenia firmie wsparcia, bo jak podkreślał, koncern jest zdrową biznesowo firmą, a załamanie rynku stanowi poważne zagrożenie gospodarcze.

CZYTAJ: Premier Dolnej Saksonii: Grupie TUI należy się pomoc

Grupa TUI działa w ponad 100 krajach. W zeszłym roku jej obroty wyniosły 19 miliardów euro, a zysk operacyjny 893 miliony euro. Firma zatrudnia 70 tysięcy osób, rocznie obsługuje 28 milionów klientów, z czego 21 milionów poprzez spółki działające w Europie. Do grupy należy ponad 400 hoteli i ośrodków marek takich jak RIU, TUI Blue i Robinson, 18 statków wycieczkowych o różnym standardzie, biura podróży, pięć linii lotniczych dysponujących łącznie 150 samolotami średnio- i długodystansowymi oraz 1,6 tysiąca biur własnych. W ostatnim czasie grupa inwestuje w nowoczesne technologie, by stać się przedsiębiorstwem cyfrowym.

ZOBACZ TAKŻE: Niemiecki TUI wstrzymuje program na dłużej i skraca czas pracy