Premier Dolnej Saksonii: Grupie TUI należy się pomoc

Fot. AFP

TUI to firma, która ma solidne podstawy, twierdzi premier Dolnej Saksonii Stephan Weil i publicznie opowiada się za szybkim udzieleniem koncernowi pomocy rządowej.

Jak pisze niemiecki portal branży turystycznej FVW, zdaniem polityka to największe na świecie przedsiębiorstwo turystyczne jest firmą zdrową biznesowo, która w ostatnich latach odnosiła duże sukcesy. Załamanie rynku turystycznego wywołane pandemią koronawirusa jest dla niego dużym zagrożeniem. – W krótkim czasie cały model biznesowy stanął pod znakiem zapytania – mówi polityk.

CZYTAJ TEŻ: Grupa TUI zawiesza większość działalności operacyjnej

Weil podkreśla, że pomoc publiczna udzielona TUI umożliwi firmie prowadzenie dalszej działalności. Dlatego premier wzywa rząd federalny do szybkiego skonkretyzowania planów pomocowych, bo czas ma szczególne znaczenie.

Ministerstwa finansów i gospodarki przygotowały pakiet wsparcia dla niemieckich przedsiębiorstw, w którym znalazły się kredyty, poręczenia i inne działania mające zapewnić płynność finansową. Firmy już mogą ubiegać się o pożyczki z Krajowego Banku Rozwoju KfW.

ZOBACZ TEŻ: Niemcy już z pakietem osłonowym dla firm

Weil naciska jednak na podanie szczegółów tych planów. O jakich wielkościach jest mowa? Jak będzie przebiegał proces pozyskiwania pieniędzy? Jakie są warunki uzyskania kredytu? To pytania, na które trzeba szybko odpowiedzieć, bo, jak przypomina premier, w niektórych branżach firmy straciły przychody z dnia na dzień.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przez koronawirusa zatrzymani na statku. Chcą odszkodowania

Para Amerykanów, którzy utknęli na statku Grand Princess w związku z ujawnieniem na nim ...

Polski paszport coraz cenniejszy

O trzynaście miejsc do góry awansowała Polska w rankingu krajów z najcenniejszymi paszportami świata. ...

Emirates szukają pilotów w Polsce

Dubajskie linie lotnicze Emirates chcą zatrudnić polskich pilotów. Zorganizują w Warszawie spotkania informacyjne dla ...

Komisarz uratuje polskiego armatora

Wicepremier Mateusz Morawiecki wprowadził do Polskiej Żeglugi Morskiej zarząd komisaryczny – poinformował resort gospodarki ...

Polska traci w oczach niemieckich turystów

Niemiecki organizator wycieczek objazdowych Studiosus uznaje Polskę za jednego z tegorocznych turystycznych przegranych. Winny ...

Rekordowe półrocze lotnisk regionalnych

Od stycznia do czerwca 13 polskich lotnisk regionalnych obsłużyło 13,7 miliona pasażerów – o ...