Grupa TUI zawiesza większość działalności operacyjnej

Fot. Bloomberg

Wycieczki zorganizowane, rejsy wycieczkowe, hotele – tych obszarów dotyczy decyzja Grupy TUI o zawieszeniu działalności operacyjnej. Koncern występuje też o gwarancje państwowe.

„W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Grupa TUI podjęła decyzję o zawieszeniu dużej części działalności operacyjnej. Dotyczy to organizowania imprez turystycznych, rejsów wycieczkowych i hoteli” – pisze TUI w informacji zamieszczonej na stronie internetowej.

Zarząd zdecydował też o wycofaniu prognozy finansowej na ten rok z 11 lutego. W związku z sytuacją na razie nie publikuje też żadnych innych szacunków. 13 marca o godzinie 17.36 akcje Grupy TUI kosztowały 4,02 euro (-0,34/ -7,86 procent) i 360,00 pensów brytyjskich (-25,2/ -6,54 procent).

CZYTAJ TEŻ: Egipski miliarder kupuje akcje TUI

Firma ma zasoby finansowe i dysponuje instrumentami kredytowymi w wysokości około 1,4 miliarda euro. Dodaje też, że zanim pojawił się problem z wirusem, wszystko szło zgodnie z planem. Koncern podkreśla, że przeszedł na tryb oszczędzania, żeby zminimalizować wpływ sytuacji wywołanej koronawirusem na wynik finansowy, zdecydował się również wystąpić o gwarancje rządowe, żeby wspierać firmę aż do momentu, kiedy sytuacja wróci do normalności.

Polska spółka, TUI Poland już w piątek informowała, że odwołuje imprezy turystyczne do 31 marca.

ZOBACZ: TUI: Odwołane imprezy do 31 marca

Grupa TUI działa w ponad 100 krajach. W zeszłym roku jej obroty wyniosły 19 miliardów euro, a zysk operacyjny 893 miliony euro. Firma zatrudnia 70 tysięcy osób, rocznie obsługuje 28 milionów klientów, z czego 21 milionów przez spółki działające w Europie. Do grupy należy ponad 400 hoteli i ośrodków wypoczynkowych marek RIU, TUI Blue i Robinson, 18 statków wycieczkowych, biura podróży, pięć linii lotniczych dysponujących łącznie 150 samolotami średnio- i długodystansowymi oraz 1,6 tysiąca biur własnych. W ostatnim czasie grupa inwestuje w nowoczesne technologie, by stać się przedsiębiorstwem cyfrowym. TUI ma też fundację TUI Care, która realizuje projekty społeczne w 25 krajach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja przedłuża stan wyjątkowy

Turecki rząd pod przewodnictwem prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana zatwierdził przedłużenie o trzy miesiące stanu ...

Branża spotkań (do)szkolona

Jak techniki sprzedażowe handlowców można wykorzystać w usługach konferencyjnych? Po co zatrudniać pracowników do ...

Segment wycieczek do miast rośnie najszybciej

Wycieczki do miast to segment, który w ostatniej dekadzie rósł czterokrotnie szybciej niż pozostałe ...

Ahmed Yousef poprowadzi promocję Egiptu

Rania el-Maszat, minister Turystyki Egiptu, mianowała Ahmeda Yousefa szefem krajowej organizacji turystycznej Ahmed Yousef ...

Tajemniczy klienci wchodzą do tureckich hoteli

Tureckie Ministerstwo Turystyki sprawdzi, czy hotele stosują się do wytycznych mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się ...

W Grecji turyści sami zapłacą podatek noclegowy

Nowy podatek noclegowy, który obowiązuje w Grecji od 1 stycznia tego roku, będzie pobierany ...