Grupa TUI zawiesza większość działalności operacyjnej

Fot. Bloomberg

Wycieczki zorganizowane, rejsy wycieczkowe, hotele – tych obszarów dotyczy decyzja Grupy TUI o zawieszeniu działalności operacyjnej. Koncern występuje też o gwarancje państwowe.

„W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Grupa TUI podjęła decyzję o zawieszeniu dużej części działalności operacyjnej. Dotyczy to organizowania imprez turystycznych, rejsów wycieczkowych i hoteli” – pisze TUI w informacji zamieszczonej na stronie internetowej.

Zarząd zdecydował też o wycofaniu prognozy finansowej na ten rok z 11 lutego. W związku z sytuacją na razie nie publikuje też żadnych innych szacunków. 13 marca o godzinie 17.36 akcje Grupy TUI kosztowały 4,02 euro (-0,34/ -7,86 procent) i 360,00 pensów brytyjskich (-25,2/ -6,54 procent).

CZYTAJ TEŻ: Egipski miliarder kupuje akcje TUI

Firma ma zasoby finansowe i dysponuje instrumentami kredytowymi w wysokości około 1,4 miliarda euro. Dodaje też, że zanim pojawił się problem z wirusem, wszystko szło zgodnie z planem. Koncern podkreśla, że przeszedł na tryb oszczędzania, żeby zminimalizować wpływ sytuacji wywołanej koronawirusem na wynik finansowy, zdecydował się również wystąpić o gwarancje rządowe, żeby wspierać firmę aż do momentu, kiedy sytuacja wróci do normalności.

Polska spółka, TUI Poland już w piątek informowała, że odwołuje imprezy turystyczne do 31 marca.

ZOBACZ: TUI: Odwołane imprezy do 31 marca

Grupa TUI działa w ponad 100 krajach. W zeszłym roku jej obroty wyniosły 19 miliardów euro, a zysk operacyjny 893 miliony euro. Firma zatrudnia 70 tysięcy osób, rocznie obsługuje 28 milionów klientów, z czego 21 milionów przez spółki działające w Europie. Do grupy należy ponad 400 hoteli i ośrodków wypoczynkowych marek RIU, TUI Blue i Robinson, 18 statków wycieczkowych, biura podróży, pięć linii lotniczych dysponujących łącznie 150 samolotami średnio- i długodystansowymi oraz 1,6 tysiąca biur własnych. W ostatnim czasie grupa inwestuje w nowoczesne technologie, by stać się przedsiębiorstwem cyfrowym. TUI ma też fundację TUI Care, która realizuje projekty społeczne w 25 krajach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ryanair ogłosił letni rozkład lotów z Poznania

W nowym rozkładzie na przyszłe lato znalazło się 26 tras, w tym siedem nowych. ...

Drożeją wakacje w Barcelonie

Rząd Kataloński podniósł regionalny podatek turystyczny. Od 1 kwietnia turyści płacą w Barcelonie trzy ...

Itaka uroczyście przyjęła pierwszych litewskich pasażerów

Ponad 350 klientów biura podróże Itaka Lietuva (Itaka Litwa) wyleciało na wakacje z Wilna ...

Czarny scenariusz Ryanaira

Irlandzka tania linia lotnicza nie planuje wznowienia rejsów w maju, a jeśli poleci w ...

OSAT: Turysto, nie panikuj, jesteś w dobrych rękach

„Covid odwołał Ci wyjazd? Sprawdź co zrobić” – pod tym tytułem Polskie Stowarzyszenie Agentów ...

UOKiK sprawdza, ile kosztuje woda mineralna na lotniskach

Pasażerowie skarżą się, że woda mineralna na lotniskach jest bardzo droga. UOKiK sprawdza więc, ...