Nekera otworzyła w ostatnich tygodniach w Polsce centralnej i południowej (Warszawa, Łódź, Sieradz, Częstochowa, Kłobuck, Katowice, Ruda Śląska, Chorzów, Kraków) 15 biur na zasadach partnerskich. Co skłania agentów do podjęcia bliższej współpracy z biurem, które powstało niecałe pięć miesięcy temu?

Jak tłumaczy dyrektor handlowy Nekery Artur Rezner, chodzi o zaufanie. Nekerę tworzą znani menedżerowie, wcześniej zaangażowani między innymi w prowadzenie biura podróży Neckermann.

CZYTAJ TEŻ: Pierwszy agent turystyczny pobiera opłatę za poradę

Dochodzą też inne atuty. – Nekera ma szerszą niż inne biura, jeśli w ogóle taką mają, ofertę polską. W naszej bazie jest prawie 700 krajowych obiektów noclegowych. Agent może sięgać po te oferty, korzystając z cen, jak na innych portalach. Do tego mamy wiele kierunków z dojazdem własnym – Chorwacja, Bułgaria, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry. Nie bez znaczenia jest też wyższa, niż zwykła, prowizja, jaką oferujemy naszym partnerom – wyjaśnia Rezner.

""

Katowice. Fot. Nekera

turystyka.rp.pl

Na jakich zasadach działają biura partnerskie? – Partner dostaje od nas materiały reklamowe do wyeksponowania na zewnątrz i wewnątrz biura. Dodatkowo może liczyć na lepsze stawki prowizyjne, pierwszeństwo w wyjazdach studyjnych i szkoleniach, promocję na naszej stronie w sieci, dodatkowe materiały POS – wymienia Rezner. – Przy tym nie stawiamy partnerom trudnych do spełnienia warunków, nie ma na przykład obowiązku wyrobienia miesięcznego limitu obrotów – dodaje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Internet to algorytm, a agent turystyczny to doświadczenie

Jak zapowiada Rezner, jego biuro wkrótce otworzy też sprzedaż wycieczek lotniczych, wykorzystujących rejsy tanich linii lotniczych i czarterów. Te ostatnie na początek poleciałyby do Bułgarii i na Kretę. – Przygotowaliśmy w sumie 15 tysięcy hoteli na całym świecie, włączenie kolejnych kierunków jest więc tylko kwestią czasu i popytu – zapewnia Rezner.