DER Touristik zmniejsza liczbę pracowników – podaje niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Celem jest odchudzenie firmy, dzięki czemu zarządzanie ma być sprawniejsze. Koncern redukuje dublujące się stanowiska, tylko wśród samej kadry zarządzającej o 14 miejsc pracy, w sumie zwolni 253 osób, co odpowiada 17 procentom liczby zatrudnionych.

CZYTAJ TEŻ: DER Touristik: Pobieramy opłatę za obsługę

Firma informuje, że przede wszystkim chciałaby, aby pracownicy sami zdecydowali o odejściu. Otrzymają za to należącą się im odprawę. – Z przykrością będziemy musieli pożegnać się z tak wieloma zaufanymi i cenionymi pracownikami, niestety z powodu ograniczeń podróży wynikających z pandemii koronawirusa nie mamy innego wyjścia – mówi prezes DER Touristik na Europę Środkową Ingo Burmester.

Mimo że wiele osób chce wyjeżdżać, koncern szacuje, że w przyszłym roku rynek turystyczny jeszcze się całkowicie nie odrodzi. Koncern ma w przyszłości jeszcze w większym stopniu korzystać z rozwiązań cyfrowych, więcej informacji na ten temat na razie nie podaje. Wiadomo natomiast, że dział touroperatorski w całości przejmie odpowiedzialność za ofertę wyjazdową. DER Touristik ma dwie centrale – we Frankfurcie i w Kolonii.