Klienci Sun & Funa wypoczywający w Egipcie będą mogli bezpłatnie zrobić test diagnostyczny na koronawirusa przed wylotem do kraju – zawiadamia biuro podróży. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 22 stycznia negatywny wynik zwalnia z kwarantanny po powrocie do Polski.

ZOBACZ WIĘCEJ: Koniec kwarantanny dla przyjeżdżających z zagranicy. Wystarczą testy

Testowanie odbywać się będzie we wtorki w placówce w Hurghadzie, akredytowanej przez Ministerstwo Zdrowia Egiptu, do której turyści zostaną zawiezieni na koszt touroperatora. Na badanie muszą zabrać dokumenty podróży i kopie stron paszportu ze zdjęciem i stemplem potwierdzającym datę przylotu do Egiptu. Informacje o godzinie wyjazdu pojawiać się będą na tablicy Sun & Funa w każdym hotelu. Wyniki turyści dostaną w środę.

Ponadto Sun & Fun płaci za dodatkowe ubezpieczenie (wariant obejmujący między innymi leczenie covidu-19) i testy po przylocie, na lotnisku w Egipcie. Przypomnijmy, że wszyscy podróżni przekraczający granicę tego kraju, z wyjątkiem dzieci do szóstego roku życia, muszą okazać negatywny wynik testu PCR, wykonanego 72 godziny przed wylotem. Można go też zrobić w Polsce, ale za opłatą.

CZYTAJ TEŻ: Lato z Sun & Funem w e-katalogu

Udogodnienia te obowiązują zarówno już założone, jak i nowe rezerwacje, z wylotami od 28 stycznia do końca marca.

Do końca kwietnia 2021 roku Egipt nie pobiera od turystów opłaty wizowej – dodaje w komunikacie touroperator.