Brytyjski portal TravelSupermarket, który porównuje ceny wyjazdów zagranicznych, sprawdził, jak zmieniły się koszty wycieczek zorganizowanych na tegoroczne wakacje. Pod uwagę brał siedmiodniowe pakiety z terminem wyjazdu w lipcu i sierpniu.

Okazuje się, że najbardziej staniała Malta – o 52 procent wobec tego samego okresu przed pandemią. Na drugim miejscu znalazły się Wyspy Kanaryjskie – za tygodniowy pobyt na Lanzarote trzeba zapłacić o 43 procent mniej niż w 2019 roku, na Fuerteventurze o 39 procent, a na Teneryfie i Gran Canarii o 33 procent mniej. Taniej jest również w lądowej części Hiszpanii – w wypadku Costa Blanca przeceny sięgają 23 procent, a Costa del Sol 20 procent. Generalnie koszty wyjazdu do Hiszpanii są mniejsze o 20 procent wobec 2019 roku.

CZYTAJ TEŻ: Brytyjczycy ruszyli po wycieczki. Polecą na Baleary, Maderę i Maltę

Turyści podróżujący z Wielkiej Brytanii mogą w tym roku zaoszczędzić też na wakacjach w Grecji – średnio wyjazdy potaniały o 11 procent, ale dokładniejsza analiza pokazuje znaczne różnice w poszczególnych regionach kraju.

I tak największy spadek cen TravelSupermarket odnotował w wypadku Kos (minus 24 procent), Rodos (minus 23 procent) i Korfu (minus 20 procent). Taniej niż przed pandemią jest też w Dubrowniku (minus 16 procent), na Maderze (minus 15 procent) i w portugalskim Algarve (minus 14 procent).

ZOBACZ TAKŻE: Brytyjczycy o agentach turystycznych: Pewność, bezpieczeństwo, eksperckość

Rzeczniczka prasowa TravelSupermarket Emma Couthurst mówi, że choć zazwyczaj Wyspy Kanaryjskie były stosunkowo drogim kierunkiem, to w tym roku, z uwagi na małą liczbę turystów, ceny spadły. Hiszpania jest w portalu najczęściej wyszukiwanym krajem, a jej poszczególne regiony stanowią niemal połowę z 20 kierunków, które znalazły się w rankingu TravelSupermarket.