"Informujemy o nowości ofertowej,  produkcie skierowanym do osób poszukujących optymalnych warunków do pracy zdalnej za granicą" - czytamy w komunikacie touroperatora. 

W ofercie Itaki pod hasłem "workation" znaleźć można hotele wybrane zgodnie ze specjalnymi kryteriami, wśród których najważniejsze to warunki do pracy zdalnej, zapewniające łącze internetowe ze stabilnym sygnałem, a także rozrywki i ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w okolicy.  

Takie miejsca touroperator znalazł na czterech Wyspach Kanaryjskich, na które lata czarterem, jak Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote i Teneryfa, a także na Maderze. Oferuje tam pobyty 22-dniowe, z wylotem od listopada do kwietnia.  

Jak zapowiada, klienci, którzy zarezerwują wyjazd z oferty "workation" dostaną dodatkowe 5 procent zniżki na wycieczki lokalne SeePlaces.

Itaka

Termin "workation", ukuty w pandemii w Europie zachodniej, powstał ze sklejenia dwóch słów angielskich - work, praca, i vacation - wakacje. Oznacza łączenie pracy, którą można wykonywać zdalnie, z wykorzystaniem internetu, z pobytem w atrakcyjnej okolicy, która pozwala szczególnie miło wypocząć po pracy lub w przerwach od niej.

- Tę ofertę wprowadzamy jako pierwszy polski touroperator - mówi wiceprezes Itaki Piotr Henicz. - Uznaliśmy, że pięć wysp u wybrzeży Afryki znakomicie się nadaje do tego celu. Poza dostępem do dobrego internetu zapewniają stabilną, bardzo przyjemną pogodę z temperaturą 22-25 stopni Celsjusza, plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych i wiele atrakcji, które można odwiedzić podczas krótkich, kilkugodzinnych wycieczek.