Itaka: Zabierz pracę na wakacje. Jedź z nami na workation

Mamy w ofercie nową formę wyjazdów - workation, czyli możliwość łączenia pracy zdalnej z wypoczynkiem. Do wyboru jest pięć atrakcyjnych wysp - informuje biuro podróży Itaka.

Publikacja: 16.11.2021 15:48

Wyspy Kanaryjskie zapewniają wiele atrakcji, w tym wulkaniczne krajobrazy

Wyspy Kanaryjskie zapewniają wiele atrakcji, w tym wulkaniczne krajobrazy

Foto: Filip Frydrykiewicz

"Informujemy o nowości ofertowej,  produkcie skierowanym do osób poszukujących optymalnych warunków do pracy zdalnej za granicą" - czytamy w komunikacie touroperatora. 

W ofercie Itaki pod hasłem "workation" znaleźć można hotele wybrane zgodnie ze specjalnymi kryteriami, wśród których najważniejsze to warunki do pracy zdalnej, zapewniające łącze internetowe ze stabilnym sygnałem, a także rozrywki i ciekawe, warte odwiedzenia miejsca w okolicy.  

Takie miejsca touroperator znalazł na czterech Wyspach Kanaryjskich, na które lata czarterem, jak Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote i Teneryfa, a także na Maderze. Oferuje tam pobyty 22-dniowe, z wylotem od listopada do kwietnia.  

Jak zapowiada, klienci, którzy zarezerwują wyjazd z oferty "workation" dostaną dodatkowe 5 procent zniżki na wycieczki lokalne SeePlaces.

Itaka

Termin "workation", ukuty w pandemii w Europie zachodniej, powstał ze sklejenia dwóch słów angielskich - work, praca, i vacation - wakacje. Oznacza łączenie pracy, którą można wykonywać zdalnie, z wykorzystaniem internetu, z pobytem w atrakcyjnej okolicy, która pozwala szczególnie miło wypocząć po pracy lub w przerwach od niej.

- Tę ofertę wprowadzamy jako pierwszy polski touroperator - mówi wiceprezes Itaki Piotr Henicz. - Uznaliśmy, że pięć wysp u wybrzeży Afryki znakomicie się nadaje do tego celu. Poza dostępem do dobrego internetu zapewniają stabilną, bardzo przyjemną pogodę z temperaturą 22-25 stopni Celsjusza, plaże, możliwość uprawiania sportów wodnych i wiele atrakcji, które można odwiedzić podczas krótkich, kilkugodzinnych wycieczek.

Popularne Trendy
Padł rekord - Chorwację odwiedziło milion Polaków. Pomogły biura podróży
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Itaka: Zima na wiele sposobów – od plaż Zanzibaru do stoków narciarskich w Turcji
Biura Podróży
Traveldata: Ceny „egzotyki” na zimę rosną na cenach paliwa
Biura Podróży
Traveldata: Paliwo drożeje, nic więc dziwnego, że dalekie podróże też
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Itaka inwestuje w Podkarpacie. Trzy kierunki "premium" z lotniska w Rzeszowie