Jak swój urlop spędzają sprzedawcy wycieczek? Banalnie, choć są wyjątki

Za granicą, przy czym najczęściej w Europie, spędzą w tym roku swoje urlopy niemieccy agenci turystyczni. Znacząca większość wyjedzie na wypoczynek kilka razy - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal branży turystycznej Reise-vor9.

Publikacja: 13.04.2023 09:56

Wypoczynek nad morzem wybiera największa grupa agentów turystycznych

Wypoczynek nad morzem wybiera największa grupa agentów turystycznych

Foto: Aleksander Kramarz

Większość, bo 88 procent z 350 osób, które wzięły udział w ankiecie, zamierza wyjechać kilka razy. Jedną podróż planuje zaledwie 11 procent. 51 procent deklaruje, że wybierze się za granicę, ale pozostanie w Europie, 38 procent planuje wyjechać poza Stary Kontynent.

Zapytani o sposób spędzania wolnego czasu, odpowiadają podobnie, jak ich klienci – największa grupa (38 procent) będzie cieszyć się słońcem, plażą i basenem, prawie co czwarty (23 procent) pojedzie na wycieczkę objazdową, a co siódmy (14 procent) planuje wędrować, jeździć na rowerze lub uprawiać treking. Część planuje rejsy wycieczkowe. Co dziesiąty (10 procent) zamierza natomiast wybrać się do miast lub do innych miejsc, które warto zwiedzić.

Autorzy ankiety przyjrzeli się też komentarzom uczestników. Okazuje się, że niektórzy chcą spędzić urlop w mniej konwencjonalny sposób - wybrać się na narty biegowe do Szwecji, przemierzać Irlandię na motorze, wynająć dom wakacyjny. Piszą też o glampingu i połączeniu wycieczek wynajętym samochodem, rejsu i wypoczynku na plaży.

Czytaj więcej

Coral Travel zabrał najlepszych agentów do Egiptu. Pochwalił się jakością hoteli

Morze przyciąga agentów mocniej niż góry – 42 procent pytanych wybierze się na plażę, w góry planuje podróżować 8 procent. Jednak połowa uczestników łączy różne miejsca i jeździ wzdłuż i wszerz.

61 procent deklaruje, że wyda w tym roku tyle samo, ile w latach poprzednich. Co trzeci (31 procent) przewiduje wyższe wydatki. Mniej na swój urlop zamierza przeznaczyć 8 procent pytanych.

Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny