Krótkie wypady do Kapadocji - nowy produkt na polskim rynku turystycznym

W systemie rezerwacyjnym MerlinX, najpopularniejszym w pracy agentów turystycznych, pojawiła się oferta nowego produktu turystyki wyjazdowej – kilkudniowe wypady do Kapadocji.

Publikacja: 16.08.2023 12:12

Kapadocja znana jest z niezwykłych budowli - zarówno tych naturalnych, wyrzeźbionych przez wiatr i w

Kapadocja znana jest z niezwykłych budowli - zarówno tych naturalnych, wyrzeźbionych przez wiatr i wodę, jak i przez człowieka.

Foto: Aleksander Kramarz

To wynik współpracy kilku podmiotów. Współpracującego z liniami lotniczymi brokera Jet Travel, linii lotniczej Pegasus Airlines i polskich biur podróży.

- Kapadocja, niezwykła, malownicza kraina pełna wyrzeźbionych przez wiatr i wodę skał, a także budowanych tam przez wieki domów i klasztorów, jest od lat celem wyjazdów turystów z Polski - opowiada inicjator projektu, właściciel Jet Travel, Alpaslan Ünsal. - Dotąd jednak docierali oni tutaj głównie przez Stambuł lub w ramach wycieczek fakultatywnych, rozpoczynających się na południu Turcji, na Riwierze Tureckiej. W obu wypadkach wiązało się to jednak z męczącymi, wielogodzinnymi podróżami autokarem. Nasza propozycja jest inna - oparta na przelocie z Warszawy lub Krakowa do Ankary, skąd jest najbliżej do Kapadocji, bo z lotniska dojedzie się tam trzy godziny.

Ünsal nie ukrywa, że pomysł na nową imprezę podsunęło mu uruchomienie w tym roku przez turecką linię lotniczą Pegasus połączeń w Warszawy i Karkowa do Ankary. Dwa loty w tygodniu pozwoliły mu stworzyć dwa programy wyjazdów - na cztery i na pięć dni. Podpisał już umowy z polskimi biurami podróży, które oferują wypady do Kapadocji pod własnymi markami. Są to Exim Tours, Prima Holiday i Oasis Tours.

W pakiecie klient biura zyskuje przelot do Ankary, przejazd z lotniska na miejsce autokarem, noclegi w hotelu z wyżywieniem typu halfboard (śniadanie w formie bufetu i kolacja "set menu"), opiekę polskojęzycznego pilota i oprowadzanie przez licencjonowanego przewodnika tureckiego, ubezpieczenie i podatki lokalne, wstępy do zwiedzanych obiektów. W pakiecie nie ma lunchów i wycieczek fakultatywnych nie ujętych w programie.

Zwiedzanie obejmuje między innymi twierdzę Uchisar, skansen Zelve z bizantyjskimi klasztorami w skałach, wizytę w warsztacie ceramicznym, oglądanie niezwykłego krajobrazu Kapadocji, wędrówkę wzdłuż rzeki do podziemnego miasta Saratli.

Jeden dzień w dłuższym programie jest wolny. Wtedy uczestnik imprezy może sobie wykupić dodatkową atrakcję, na przykład przejażdżkę konno, jeepem, quadem lub lot balonem na ogrzane powietrze. A po południu relaks w tureckiej saunie, hammamie, pokaz tańców Derwiszów czy wieczór z tureckim folklorem.

Dodatkową atrakcją ma być miejsce zakwaterowania, które organizatorzy zapewniają w hotelach typu caves, czyli w jaskiniach. Są to zagłębione w tufowych skałach, obszerne, samodzielne mieszkania z łazienkami i kominkami. Jak zapewnia Alpaslan Ünsal, to luksusowe, bardzo przytulne i wygodne lokum.

Pierwsi klienci polecą do Kapadocji z Warszawy 13 września, a  z Krakowa 14 września.

Biura Podróży
Z Eximem na Tahiti i Bora Bora – nowość w ofercie touroperatora
Biura Podróży
Spór Itaki z Wakacje.pl: Kiedy integracja systemów rezerwacyjnych?
Biura Podróży
Traveldata: Tańsze hotele na wakacje? Najwięcej ma ich Rainbow
Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów