Sabre i Google łączą siły

Fot. materiały prasowe

Twórca technologii dla branży turystycznej, firma Sabre i dostawca rozwiązań chmurowych, platforma Google Cloud podpisały porozumienie w sprawie współpracy, która ma potrwać dziesięć lat.

Obie firmy będą współdziałać na rzecz cyfrowego udoskonalania doświadczeń podróżnych – głosi komunikat Sabre. Skupią się na poprawie technologicznych możliwości Sabre poprzez przeniesienie infrastruktury IT do bezpiecznych usług Google Cloud o wysokiej dostępności. Narzędzia analityczne Google Cloud pozwolą ulepszyć obecne i przyszłe produkty Sabre, dostarczając niezbędnych danych do poprawy efektywności operacyjnej i optymalizacji rozwiązań dla podróżnych – tłumaczy Sabre.

CZYTAJ TEŻ: Sabre: Milion miejsc noclegowych w jednym systemie

– Sabre od lat sprawia, że podróżowanie staje się łatwiejsze. Dzisiaj wyruszamy w nową podróż – wraz z Google, dostawcą rozwiązań chmurowych i nowym partnerem strategicznym. Google Cloud pomoże przyspieszyć naszą cyfrową transformację oraz zdolność tworzenia kluczowych produktów i systemów dla naszych klientów w ciągu następnej dekady – mówi prezes Sabre, Sean Menke, cytowany w komunikacie.

– Współpraca z Sabre przyspieszy prace nad innowacjami dla branży turystycznej. Wierzymy, że nasze partnerstwo zapewni podróżnym bardziej spersonalizowane doświadczenia, oszczędzi ich czas, zwiększy komfort i ostatecznie podniesie standardy w branży – dodaje prezes Google Cloud, Thomas Kurian.

ZOBACZ TAKŻE: Wizz Air zoptymalizuje rozkłady z pomocą Sabre

Sabre tworzy rozwiązania informatyczne dla linii lotniczych, hoteli i biur podróży, siedziba główna firmy znajduje się w Southlake (Teksas) w Stanach Zjednoczonych. Od 19 lat w Krakowie działa Sabre Polska – największy europejski oddział firmy, który zatrudnia ponad 1,5 tysiąca osób. Polscy programiści odpowiadają za kluczowe dla całej firmy projekty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Expedia: Wynajmowanie mieszkań nie szkodzi hotelom

Prezes Expedii zapewnia hotelarzy, że włączenie do oferty wynajmu mieszkań i domów wakacyjnych nie ...

Polish Prestige Hotels zmienił się w Harmony Polish Hotels

Fundacja Polish Prestige Hotels zmieniła nazwę na Harmony Polish Hotels. Nowe logo ma łączyć ...

Hiszpańskie lotniska obniżą opłaty

W przyszłym roku w Hiszpanii opłaty lotniskowe pobierane od przewoźników będą mniejsze o 1,44 ...

Więcej Monachium z Jasionki

Od letniego rozkładu lotów Lufthansa zwiększy liczbę rejsów z podrzeszowskiej Jasionki do Monachium Dodatkowe ...

EgyptAir daje zniżki na loty do Moskwy

Zainteresowanie lotami z Kairu do Moskwy nie jest tak duże, jak można było się ...

Betlej: Sztuczna inteligencja najlepsza na trzecią falę

Analiza danych przez sztuczną inteligencję lepiej zabezpieczy kraj przed trzecią falą pandemii niż narady ...