Sabre i Google łączą siły

Fot. materiały prasowe

Twórca technologii dla branży turystycznej, firma Sabre i dostawca rozwiązań chmurowych, platforma Google Cloud podpisały porozumienie w sprawie współpracy, która ma potrwać dziesięć lat.

Obie firmy będą współdziałać na rzecz cyfrowego udoskonalania doświadczeń podróżnych – głosi komunikat Sabre. Skupią się na poprawie technologicznych możliwości Sabre poprzez przeniesienie infrastruktury IT do bezpiecznych usług Google Cloud o wysokiej dostępności. Narzędzia analityczne Google Cloud pozwolą ulepszyć obecne i przyszłe produkty Sabre, dostarczając niezbędnych danych do poprawy efektywności operacyjnej i optymalizacji rozwiązań dla podróżnych – tłumaczy Sabre.

CZYTAJ TEŻ: Sabre: Milion miejsc noclegowych w jednym systemie

– Sabre od lat sprawia, że podróżowanie staje się łatwiejsze. Dzisiaj wyruszamy w nową podróż – wraz z Google, dostawcą rozwiązań chmurowych i nowym partnerem strategicznym. Google Cloud pomoże przyspieszyć naszą cyfrową transformację oraz zdolność tworzenia kluczowych produktów i systemów dla naszych klientów w ciągu następnej dekady – mówi prezes Sabre, Sean Menke, cytowany w komunikacie.

– Współpraca z Sabre przyspieszy prace nad innowacjami dla branży turystycznej. Wierzymy, że nasze partnerstwo zapewni podróżnym bardziej spersonalizowane doświadczenia, oszczędzi ich czas, zwiększy komfort i ostatecznie podniesie standardy w branży – dodaje prezes Google Cloud, Thomas Kurian.

ZOBACZ TAKŻE: Wizz Air zoptymalizuje rozkłady z pomocą Sabre

Sabre tworzy rozwiązania informatyczne dla linii lotniczych, hoteli i biur podróży, siedziba główna firmy znajduje się w Southlake (Teksas) w Stanach Zjednoczonych. Od 19 lat w Krakowie działa Sabre Polska – największy europejski oddział firmy, który zatrudnia ponad 1,5 tysiąca osób. Polscy programiści odpowiadają za kluczowe dla całej firmy projekty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Cypr łatwo da sobie radę bez Thomasa Cooka

Udział Thomasa Cooka w rynku przyjazdowym Cypru wynosił jedynie 4 procent, brakującą liczbę lotów ...

Czarnogóra – turyści ewakuowani z powodu pożarów

Ponad 100 turystów ewakuowano z wybrzeża w Czarnogórze ze względu na szalejące pożary. Ogień ...

Thomas Cook sprawdzi stan sanitarny hoteli

Thomas Cook zapowiedział, że w każdym hotelu, którego dotyczy ponadprzeciętna liczba reklamacji klientów z ...

Wakacje w Hiszpanii z wieloma ograniczeniami

Hiszpania powoli zaczyna przyjmować turystów. Ale to, co zastaną na miejscu, może daleko odbiegać ...

Qatar podwaja liczbę lotów do Warszawy, Pragi i Helsinek

Od połowy grudnia linie lotnicze wprowadzą dodatkowe, codzienne połączenie na trasach z Ad?Dauhy do ...

Traveldata: Przecen w biurach podróży ciąg dalszy

Dwudziesty drugi tydzień z rzędu cena paliwa lotniczego i relacja złotego wobec dolara i ...