Portugalia zaprasza na plaże od 6 czerwca

Fot. AFP

Muzea, zabytki, galerie sztuki, restauracje, kawiarnie, cukiernie są już otwarte. Portugalia weszła w poniedziałek w drugą fazę cofania ograniczeń w życiu gospodarczym i społecznym.

Zaczęły też działać sklepy o powierzchni handlowej do 400 metrów kwadratowych.

To już drugi etap odmrażania. 4 maja otwarto bowiem małe sklepy, księgarnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, biblioteki, obiekty sportów wodnych, pola golfowe, wypożyczalnie samochodów i wznowiono ruch taksówek.

Jak podaje Turismo de Portugal, narodowa organizacja odpowiedzialna za promocję turystyki portugalskiej, utrzymane są ścisłe zasady bezpieczeństwa sanitarnego ustanowione przez Generalną Dyrekcję Zdrowia, takie jak obowiązkowe stosowanie maseczek w komunikacji publicznej, zachowanie minimalnej odległości dwóch metrów między ludźmi, zalecenia częstego mycia rąk przez pracowników i gości, a także czyszczenie powierzchni i ograniczenie liczby osób. W restauracjach i podobnych obiektach nakazano również częste wietrzenie i zdjęcie wszystkich elementów dekoracji ze stolików. „Wskazane jest również rezerwowanie miejsc z wyprzedzeniem, a płatności powinny być dokonywane najlepiej w sposób bezdotykowy” – czytamy w informacji.

Hotele otwierają się od połowy maja, ale na razie następuje to stopniowo. Według Stowarzyszenia Hotelarzy Portugalii w czerwcu będzie ich przybywać. Na przykład na 5 czerwca wyznaczono ponowne uruchomienie części hoteli grupy Pestana, a na 9 czerwca – 11 hoteli sieci Vila Galé. Śniadania i inne posiłki można już zjeść w hotelowych restauracjach a la carte, zniknęły natomiast bufety śniadaniowe.

Aby podtrzymać zaufanie do portugalskiej oferty turystycznej Turismo de Portugal wprowadziło znak „Clean & Safe”, który wyróżnia firmy i obiekty turystyczne zapewniające zgodność z wymogami higieny i czystości w zakresie zapobiegania Covid-19 i innych infekcji. Znak ten otrzymują obiekty noclegowe, restauracje i firmy turystyczne, które wdrożyły zalecenia utrzymania higieny. Znak dostało już ponad 4 tysiące firm.

CZYTAJ TEŻ: „Czysty i bezpieczny” – portugalski znak jakości w turystyce

Otwarcie sezonu plażowego nastąpi 6 czerwca, czyli w kolejnej fazie wznowienia życia społecznego. Władze i w tym wypadku ogłoszą zasady, których trzeba będzie przestrzegać, w tym na pewno ograniczenie liczby osób na plażach. „Nie będzie to miało negatywnego wpływu na przyjemność korzystania z portugalskich plaż, gdyż Portugalia ma linię brzegową o długości 850 km, z łatwością będzie można na niej znaleźć miejsce dla siebie”. Nadzór na plażach zostanie wzmocniony w celu zapewnienia ścisłego przestrzegania ustalonych zasad.

Przyjazd do Portugalii nie wymaga, z wyjątkiem archipelagu Madery, odbywania kwarantanny. Granice powietrzne z krajami Unii Europejskiej pozostają otwarte, ograniczenia dotyczą jedynie Hiszpanów i Włochów – podaje Turismo de Portugal. Spoza Unii Europejskiej do Portugalii można przylecieć z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Szwajcarii, USA, Kanady, Wenezueli, Południowej Afryki, Brazylii i innych krajów portugalskojęzycznych.

„Najlepszy kierunek turystyczny świata pozostaje autentyczny, różnorodny, atrakcyjny i bezpieczny. Czas powiedzieć #CantSkipHope (z ang. can’t skip hope, nie trać nadziei – red.)… Rozpocznij planowanie” – kończy swój komunikat turystyczna organizacja narodowa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trzy problemy greckich hotelarzy

Upadek Thomasa Cooka, zmiany klimatyczne i emigranci – to problemy, z którymi boryka się ...

Zawodowy prezes postawił agentów na nogi

693 tysiące dolarów wyniosła w 2016 roku nadwyżka w przychodach Amerykańskiego Stowarzyszenia Doradców Turystycznych. ...

Egipt: Nocą podróżujesz, w dzień zwiedzasz

Uruchomienie pociągu sypialnego między Hurghadą a Luksorem to kolejny, po uruchomieniu lotów z Szarm ...

Booking musi być przejrzystszy

Do 16 czerwca tego roku Booking ma czas, żeby zmienić sposób prezentowania oferowanych noclegów, ...

Przez upały Akropol otwarty krócej

Z powodu upałów w Grecji turyści krócej dziś mogli zwiedzać Akropol, podobnie ma być ...

Polacy dają wysoką notę atrakcyjności turystycznej Włoch

Włochy są wymarzonym celem wyjazdu turystycznego dla prawie 9 na 10 Europejczyków – wynika ...