Brytyjski rząd rozważa rozszerzenie kwarantanny. Polska na potencjalnej liście

Fot. AFP

Francja, ale też Polska, Szwajcaria, Holandia i Malta, są podobno na liście krajów, wobec których brytyjski rząd rozważa wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny – donoszą brytyjskie media.

Chodzi o wszystkich przyjeżdżających z danego kierunku. Przecieki, na które powołują się gazety, mają pochodzić z brytyjskiego MSZ.

„Daily Mail” cytuje premiera Borisa Johnsona, który podczas wizyty w szkole w Upminster w hrabstwie Essex, powiedział: – Nie chcę doradzać ludziom w sprawie ich indywidualnych wakacji, indywidualnych decyzji, ale powinni dokładnie zapoznać się z poradami, w sprawie podróży, wydanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ludzie oczekują od rządu, że w czasie pandemii, będzie analizował sytuację we wszystkich krajach, do których Brytyjczycy chcą podróżować. Tam, gdzie jest to konieczne nie zawahamy się nałożyć ograniczeń czy wprowadzić kwarantanny.

Wcześniej takim obowiązkiem Wielka Brytania objęła podróżnych przybywających z Hiszpanii, najpierw – niemal z godziny na godzinę – z części kontynentalnej, a potem także z Wysp Kanaryjskich i Balearów. Następnie te same reguły wprowadził wobec przybywających z Belgii, Luksemburga i Bahamów.

CZYTAJ: Brytyjski MSZ rozszerza ostrzeżenie na Kanary i Baleary

Polskie Radio podaje, że kontaktowało się z brytyjskim MSZ-em i usłyszało, że nic jeszcze nie jest przesądzone, ale sytuacja jest dynamiczna.

Mogą Ci się również spodobać

Ministerstwo pomoże agentom turystycznym sprzedać firmę

„Nexxt-change” to giełda internetowa stworzona przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Energii, na której przedsiębiorcy, ...

Niemieccy touroperatorzy dopłacą do wakacji?

28,5 miliona euro ma kosztować niemieckich touroperatorów decyzja Bundestagu o podniesieniu podatku lotniczego. Przepisy ...

Czy na ferie zimowe z dzieckiem warto zabrać nianię?

Ferie zimowe to okazja do zorganizowania rodzinnego wyjazdu, najlepiej tam, gdzie jest dużo śniegu. ...

Betlej: Przyszły rok zapowiada się tłusto dla touroperatorów

W 2020 roku do biur podróży powinno trafić 350 – 400 tysięcy klientów, którzy ...

Na Lotnisku Chopina kolejne wzrosty

W styczniu i lutym Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużyło prawie 2,4 miliona pasażerów. To ...

Neckermann wystartował ze sprzedażą Lata 2019

Ponad 50 kierunków, 3000 hoteli i przeloty ze wszystkich lotnisk w Polsce – obiecuje ...