Brytyjski MSZ rozszerza ostrzeżenie na Kanary i Baleary

Fot. AFP

Ministerstwo Spraw Zagranicznych radzi obywatelom Wielkiej Brytanii powstrzymać się przed podróżowaniem na Wyspy Kanaryjskie i Baleary. To rozszerzenie ostrzeżenia z soboty, którym objęto Hiszpanię kontynentalną.

Teraz zarówno turyści wracający z jednej, jak i drugiej części Hiszpanii muszą przejść czternastodniową kwarantannę. Nie muszą jednak skracać pobytu, mogą wypocząć do końca swoich turnusów.

Już pierwsza decyzja wywołała rozczarowanie władz Hiszpanii, a władze obu archipelagów apelowały o wyłączenie spod ograniczeń wyspy. Wskazywały, że sytuacja epidemiczna u nich jest nieporównanie lepsza niż na kontynencie, a szczególnie w Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ: Brytyjscy turyści w Hiszpanii wściekli na własny rząd

Jak podaje prasa, brytyjski rząd nie wyklucza, że turystów zaskoczą następne kwarantanny, obejmujące inne kraje. Na razie zaapelował do pracodawców o wyrozumiałość dla tych, którzy po urlopie nie stawią się w pracy, lecz trafią na dwa tygodnie do izolacji. Nie ma bowiem przepisów, które nakazywałaby na przykład płacić pracownikowi w takiej sytuacji.

Najbardziej obostrzeniami rządu zdenerwowani są organizatorzy podróży i linie lotnicze. Jak pisze „Times” klienci rezygnują z rezerwowania wakacji, nie tylko w Hiszpanii, ale i we Włoszech. – Branża liczyła na dobry koniec sezonu. Teraz biura martwią się, że nie przetrwają zimy – powiedział BBC ekspert od rynku lotniczego Paul Charles.

W związku z wprowadzeniem obowiązkiem kwarantanny niskokosztowa brytyjska linia lotnicza Jet2 ogłosiła w poniedziałek, że od wtorku przynajmniej do połowy sierpnia zawiesza część połączeń z Hiszpanią i Portugalią.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Hotelarze: Mamy dość, robimy protest na granicy

Zachodniopomorscy hotelarze wystosowali do premiera apel o umożliwienie im działalności w pełnym wymiarze i ...

W czerwcu zyskiwały noclegi nieskategoryzowane

Średnia cena noclegu w czerwcu wyniosła 256,04 złotych i była o 0,96 procent mniejsza ...

Powstanie Podhalańska Kolej Regionalna

Porozumienie o utworzeniu Podhalańskiej Kolei Regionalnej podpisali samorządowcy z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego z ...

Rekordowe wakacje wrocławskiego lotniska

W sierpniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 22 procent pasażerów więcej niż przed rokiem. ...

Warszawiacy: Nie zabierajcie nam Lotniska Chopina

Warszawiacy są mocno podzieleni w kwestii budowy nowego lotniska w Baranowie. Za to są ...

Włoskie media: Turystyka zagraża dziedzictwu

Dziedzictwo krajobrazowe i artystyczne Włoch jest zagrożone z powodu niekontrolowanego napływu turystów – alarmuje ...