Ukraine International Airlines (UIA) informują w komunikacie, że od dziś do 12 kwietnia zawieszają loty z Kijowa do Wenecji. Pasażerowie mogą polecieć na Ukrainę z Rzymu i Mediolanu – samoloty UIA będą operować z tych miast głównie w celu sprowadzenia Ukraińców do domu. Podróżujący z Włoch na Ukrainę muszą wypełnić formularz, podając między innymi swoje dane kontaktowe i cel podróży. Wszystkie samoloty przylatujące z Włoch będą dezynfekowane.

W związku z wprowadzeniem przez Izrael kwarantanny UIA anulowały loty między Odessą i Tel Awiwem oraz Dnieprem i Tel Awiwem od dziś do 8 kwietnia (z wyjątkiem 18 i 25 marca). Lotów z Charkowa do Tel Awiwu przewoźnik nie będzie obsługiwać od 15 marca do 8 kwietnia. Nadal, dwa razy dziennie, będzie latał z Kijowa do Tel Awiwu.

CZYTAJ TEŻ: Izrael – obowiązkowa kwarantanna dla każdego

Do 22 maja UIA nie będą latać z Kijowa do Izmiru. Pasażerowie, którzy kupili bilety na tę trasę, będą mogli lecieć przez Stambuł. Do 1 kwietnia UIA zawiesiły też loty między Odessą i Stambułem.

Od 13 marca do 7 kwietnia UIA będą codziennie latać między Kijowem i Londynem-Gatwick.

Zmienił się również rozkład lotów krajowych. Do 8 kwietnia przewoźnik zmniejszył częstotliwość rejsów między Kijowem i Chersoniem, Czerniowcami, Iwano-Frankiwskiem, Lwowem i Zaporożem.

ZOBACZ TAKŻE: Linie lotnicze: Latamy na pusto