Izrael – obowiązkowa kwarantanna dla każdego

Fot. AFP

Każdy przylatujący, bądź przypływający do Izreala będzie musiał przejść obowiązkowo 14-dniową kwarantannę, którą sam sobie zorganizuje – zdecydowały władze tego kraju.

To efekt rozszerzającej się epidemii koronawirusa na świecie. Obywateli Izraela ten obowiązek dotyczy już od 9 marca, cudzoziemców od najbliższego czwartku,12 marca.

Wcześniej taki obowiązek obejmował osoby, które przyjechały z: Niemiec, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii lub Austrii. A całkowity zakaz wjazdu do Izraela mieli Chińczycy, Włosi, obywatele Hongkongu i Macao, Japończycy, Koreańczycy, Tajowie i Singapurczycy.

Teraz każdy wjeżdżający będzie musiał wskazać miejsce, w którym taką kwarantannę odbędzie.

Ogłaszając tę decyzję premier Benjamin Netanjahu przyznał, że stawia to wiele osób w bardzo trudnej sytuacji, ale jest ona konieczna ze względu na bezpieczeństw zdrowia publicznego i izraelskiej gospodarki.

Izrael w którym stwierdzono 42 przypadki zarażenia koronawirusem od kilku tygodni już bardzo ostro traktował pasażerów przylatujących z Europy. W ten sposób władze chciały zniechęcić potencjalnych nosicieli do przyjazdu do ich kraju. Wszyscy Izraelczycy powracający z Europy bądź Azji, a nawet ci którzy tylko przesiadali się na tamtejszych lotniskach, bądź mieli jakikolwiek kontakt z chorymi zostali zobowiązani do poddania się kwarantannie we własnych mieszkaniach. Dotąd z takiego nieplanowanego wypoczynku zmuszonych było skorzystać kilkadziesiąt tysięcy osób. Dołączyli do nich przylatujący z pięciu europejskich krajów.

Na razie nie wiadomo jednak, gdzie mieliby odbywać kwarantannę cudzoziemcy, którzy przyjechali do Izraela, na przykład na urlop.

Linie lotnicze z Grupy Lufthansy zawiesiły do końca miesiąca wszystkie rejsy do Izraela (czyli do Tel Awiwu i Ejlatu). Wszystkie rejsy do Tel Awiwu i Ejlatu od 12 marca, kiedy to zostanie wprowadzona kwarantanna dla wszystkich, do końca miesiąca odwołał również Wizz Air. Linia zadecydowała również o zawieszeniu całej swojej włoskiej siatki.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air nie lata do Włoch i Izraela

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejne skargi do sądów za opłatę klimatyczną mimo smogu

Do sądów trafiają kolejne skargi na samorządy, które pobierają opłaty miejscowe, mimo że powietrze ...

Burmistrz Barcelony: Skasować loty do Madrytu

Do Madrytu pociągiem zamiast samolotem – to pomysł burmistrz Barcelony, który pojawił się w ...

Robert Biedroń: Trzeba ratować lotnisko w Modlinie

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń wytyka rządzącym opieszałość w ratowaniu lotniska w Modlinie ...

Austriacy celebrują 200 lat „Cichej nocy”

Najsłynniejsza kolęda świata kończy w tym roku 200 lat. Z tej okazji 13 austriackich ...

Świat kwitnie i pachnie wiśniami

Jasnoróżowe kwiecie obsypało parki i skwery. Kwitnące wiśnie stały się celem wycieczek i tłem ...

Cypr czeka na rekordową liczbę gości

3,2 miliona turystów odwiedziło Cypr w 2016 roku. Cypryjska Organizacja Turystyczna spodziewa się, że ...