Turecka linia czarterowa Corendon Airlines zapewnia turystów, którzy polecą jej samolotami do Turcji, że nawet jeśli zarażą się w czasie pobytu koronawirusem, zawiezie ich do domów – donosi niemiecki portal branży turystycznej Travel Talk. Niezależnie od terminu powrotu w pierwotnej rezerwacji, jeśli pasażer będzie musiał poddać się leczeniu, po jego zakończeniu będzie mógł wraz z osobami towarzyszącymi wrócić do domu. Obietnica ma skłonić pasażerów do rezerwowania wyjazdów do Turcji.

CZYTAJ TEŻ: Corendon oferuje wakacje bez Covid-19

Dodatkowo przewoźnik pozwala na zmiany w rezerwacjach. Klienci, którzy zamówią bilety między 13 czerwca a 15 lipca, mogą zmienić termin i trasę lotu do siedmiu dni przed wylotem. Dotyczy to podróży realizowanych do 31 października. Przewoźnik informuje, że wprowadza dodatkowe środki higieny zgodne z międzynarodowymi standardami.

Corendon zamierza przywrócić loty 27 czerwca, mimo że niemiecki rząd zadecydował o utrzymaniu ostrzeżeń przed podróżami do krajów spoza Unii Europejskiej do 31 sierpnia. Przewoźnicy i touroperatorzy liczą jednak, że kraje porozumieją się w tej kwestii i już niedługo będzie można między nimi swobodnie podróżować. W rozkładzie lotów Corendona znajdą się poza Turcją także Hiszpania, Włochy, Grecja i Egipt. Przewoźnik będzie operował z 22 niemieckich lotnisk.