Loty do Londynu, choć uruchamiane w sezonie jesienno-zimowym, to mają być dostępne z Bydgoszczy i Łodzi przez cały rok. Stolica Wielkiej Brytanii jest jednym z najpopularniejszych celów podróży samolotowych z Polski.

- Dodanie dwóch lotnisk, z których będzie operował Wizz Air w Polsce jest wynikiem udanej współpracy z portami w regionach i potwierdza, jak ważny jest dla nas polski rynek - zapewnia cytowana w komun8ikacie linii lotniczej jej menedżerka Evelin Jeckel.

Czytaj więcej

KLM połączy w sezonie jesienno-zimowym Katowice z Amsterdamem

- To mały krok dla europejskiej awiacji, ale wielki dla Łodzi i łódzkiego lotniska – przekonuje z kolei prezes Portu Lotniczego Łódź Anna Midera. - Powrót Wizz Aira przyczyni się nie tylko do wzrostu liczby pasażerów w tym i kolejnych latach, ale już teraz jest silnym sygnałem dla polskiego i europejskiego rynku lotniczego, że Łódź na poważnie wchodzi do gry. Końcówka roku zapowiada się fantastycznie. W czerwcu ogłosiliśmy trzy nowe połączenia z Łodzi do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo. Dziś z dużą radością wraz z węgierskim przewoźnikiem ogłaszamy połączenie do Londynu Luton. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z węgierską linią lotniczą.

- Wizz Air – mówi z kolei Edward Hartwich, delegat rady nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszcz - to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nieostatnie słowo nowego przewoźnika.