Loty będą się odbywać codziennie przez cały tydzień z Katowice Airport do lotniska Schiphol. Samolot będzie startował z lotniska im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (Pyrzowice) o godzinie 16.50, a lądował w Amsterdamie o 18.50. Loty powrotne do Polski zaplanowano o 14.20 z lądowaniem w Katowicach o 16.10.

Dzięki połączeniu mieszkańcy Śląska zyskają dostęp do siatki połączeń holenderskiego przewoźnika z przesiadką w porcie bazowym KLM w Amsterdamie.

Katowice to szóste miasto w Polsce po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu, które przewoźnik połączy z Amsterdamem. Łącznie z Katowicami oferta KLM z Polski będzie wynosiła 68 lotów tygodniowo.

- Liczymy, że codzienny lot pomoże w podróżach biznesowych, a turyści ze Śląska zyskają nowe możliwości, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM – loty do Holandii, a stamtąd przez port w Amsterdamie do licznych miast na pięciu kontynentach – mówi cytowany w komunikacie lotniska dyrektor sprzedaży Air France i KLM w Polsce Frantisek Siling.