Działalność Cycladic, bo tak się nazywa nowy przewoźnik, zainaugurował gubernator regionu Morza Egejskiego George Hatzimarkos. Samoloty będą latać z Paros, Mikonos, Santorynu, Syros i Milos oraz wspomnianej Krety i Rodos - informuje portal Greek Travel Pages.

Linia lotnicza obsługiwana jest przez Ιfly, największą grecką prywatną firmę zarządzającą samolotami i helikopterami. Działalność operacyjną ma prowadzić przez cały rok i świadczyć usługi przewozowe nie tylko turystom, ale też mieszkańcom. W zależności od trasy lot będzie trwał od około 20 minut do nieco ponad godziny, samoloty zabiorą na pokład do 12 osób z bagażami.

Flota Cycladic składa się z trzech nowych, jednosilnikowych, nisko latających samolotów typu Cessna Grand Caravan 208BEX, wybranych ze względu na niewielki negatywny wpływ na środowisko i duże okna. Plany na przyszłość przewidują zakup samolotów elektrycznych. Linia zaoferuje również loty czarterowe.

- Jestem pewien, że Cykladic przyczyni się do opracowania nowego modelu podróżowania po wyspach dla greckiej turystyki, a jednocześnie pomoże rozwiązać wiele problemów operacyjnych wpływających na podróże między wyspami – mówił Hatzimarkos po odbyciu lotu inauguracyjnego.