Kopenhaga wraca do wrocławskiego rozkładu lotów po dłuższej przerwie. Jak informuje Port Lotniczy Wrocław w komunikacie, połączenie to realizować będą od 4 listopada dwa razy w tygodniu (czwartki i niedziele) linie lotnicze SAS.

- Cieszy nas, że SAS powrócił do naszego portu. Obecność tak prestiżowego przewoźnika to znak, że ruch lotniczy się odbudowuje - mówi prezes lotniska Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie. - Lotnisko Kopenhaga-Kastrup to największy skandynawski hub i jedno z ważniejszych lotnisk w tej części Europy. Oferta SAS jest więc doskonałym rozwiązaniem komunikacyjnym dla biznesu, który często przesiada się na Kastrup w dalszych podróżach po Skandynawii - podkreśla.

Czytaj więcej

Nowości w zimowym rozkładzie lotniska we Wrocławiu

- Jesień w tym roku zapowiada się obiecująco. Dodatkowo w jesiennym rozkładzie lotów pojawiły się nowości, które ucieszą pasażerów, którzy planują podróże do słonecznych zakątków Europy - dodaje wiceprezes lotniska Cezary Pacamaj.

Od 2 listopada pasażerowie będą mogli korzystać z przywróconego połączenia do Brukseli- Charleroi. Od 31 października będą mogli latać także do Billund, Lizbony i Pafos na Cyprze. 1 listopada wystartuje nowe połączenie do Pizy, a 3 listopada do Bournemouth.