Wysoki wzrost odnotowano też w porównaniu z sierpniem 2021 roku 150,8 procent obsłużonych pasażerów.

Sierpień 2022 roku okazał się najlepszym pod względem przewozów miesiącem w 10-letniej historii lotniska. Poprzedni rekord został ustanowiony w lipcu 2022 roku, kiedy obsłużono 329,5 tysiąca pasażerów. W najlepszym przewozowo miesiącu roku 2019, sierpniu, obsłużono 303,1 tysiąca pasażerów.

Lotnisko Warszawa Modlin

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali jako cel podróży Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Rygę, Rzym i Bergamo.

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2022 roku lotnisko obsłużyło 2,08 miliona pasażerów, co odpowiadało 95,1 procent wielkości z roku 2019.

W maju 2022 roku rozpoczęła się przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu. Na parterze w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowany został blisko dwukrotnie sklep duty free Aelia – przypomina w komunikacie lotnisko.

Pasażerowie uzyskali jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli terminala, gdzie powstała nowa strefa restauracyjna i poczekalnia.

Rozpoczęto też rozbudowę sklepu pod marką Relay i trwa rozbudowa węzła sanitarnego.

Modernizacja terminala pasażerskiego odbywa się etapowo. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, aby ograniczyć uciążliwości dla pasażerów.