Kapsuły do spania to idealne rozwiązanie dla pasażerów długo oczekujących na przesiadkę lub zmuszonych spędzić noc na lotnisku - pisze Lotnisko Chopina w komunikacie. Takie urządzenia wykorzystywane są w wielu portach na całym świecie i cieszą się sporym zainteresowaniem podróżujących.

- Kapsuły do spania to kolejne rozwiązanie ułatwiające podróżowanie, które wprowadzamy na naszym lotnisku. Wychodzimy w ten sposób naprzeciw potrzebom pasażerów, którzy nie mogą opuścić terminalu i skorzystać z tradycyjnego noclegu w hotelu. Właśnie dlatego urządzenia zlokalizowane są w strefie non-Schengen. Wierzymy, że w ten sposób poprawimy komfort oczekiwania na przesiadkę w naszym porcie - mówi rzecznik Lotniska Chopina Anna Dermont, cytowana w komunikacie.

Czytaj więcej

Paczkomat na lotnisku. Można odesłać rzeczy, których nie wpuszczono do samolotu

Cztery kapsuły do spania i dwa fotele z funkcją masażu znajdują są w strefie non-Schengen, w obszarze gate’ów autobusowych 1N-2N. Początkowo pasażerowie ze strefy będą mogli korzystać z kapsuł jedynie w porze nocnej, od godziny 19 do 7. W późniejszym etapie usługa dostępna będzie przez całą dobę.

Jedna godzina spania w kapsule kosztuje 60 złotych, dwie - 110 złotych, każda kolejna - dodatkowe 40 złotych. W cenę wliczone są opaska na oczy, zatyczki do uszu, kapcie i poduszka. Podróżni, którzy wykupią nocleg w kapsule, będą mogli również skorzystać z bezpłatnych 10 minut masażu na fotelu. Standardowo cena 10-minutowego masażu wynosi 40 złotych, 20 minut to koszt 60 złotych, a pół godziny - 70 złotych.