Paczkomat na lotnisku. Można odesłać rzeczy, których nie wpuszczono do samolotu

InPost postawił na Lotnisku Chopina w Warszawie paczkomat. Pasażerowie mogą dzięki temu odesłać z lotniska rzeczy, których nie mogli zabrać do samolotu.

Publikacja: 23.08.2023 11:08

Paczkomat na lotnisku. Można odesłać rzeczy, których nie wpuszczono do samolotu

Foto: Materiały prasowe InPost

Wystarczy zapakować taki przedmiot na stoisku InPostu i za pomocą aplikacji nadać przesyłkę w automacie. Maszyna InPost stoi w strefie kontroli bagażu, przy przejściu "fast track E". "W ten sposób cenne przedmioty nie znajdą się w koszu, ale bezpiecznie trafią pod wskazany adres" - informuje firma w komunikacie.

Jak dodaje, aż 62 procent pasażerów odlatujących z Lotniska Chopina deklaruje zainteresowanie możliwością odesłania zakwestionowanego przedmiotu.

Czytaj więcej

Rainbow otwiera nowe loty na Margaritę. "Niekwestionowana królowa zimy"

Zdarza się, że w bagażu podręcznym znalazły się przedmioty, których ze względu bezpieczeństwa Straż Graniczna nie może przepuścić na pokład samolotu. Trzeba je wtedy wyrzucić, zrezygnować z podróży, ewentualnie cofnąć się i włożyć je do odprawionego już bagażu rejestrowanego. - To nie tylko kłopot, ale i spory stres – mówi cytowany w komunikacie dyrektor biura ekspansji InPost Waldemar Brzoska. - Teraz dzięki naszej usłudze ten problem znika, szybko i niedrogo można zabezpieczyć takie rzeczy. InPost słynie z innowacyjnych pomysłów i usług niedostępnych nigdzie indziej.

Przedmiot, który nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa, a jego właściciel zdecyduje się na usługę InPostu, zostanie umieszczony w worku strunowym i zaklejony. Następnie pasażer, wycofując się z kontroli bezpieczeństwa, przejdzie do przejścia "fast track E", gdzie po wykupieniu „szybkiego przejścia”, w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce paczkomatu. Przesyłkę nada przez aplikację InPost Mobile. InPost umożliwia wysyłkę krajową do innego paczkomatu lub kurierem bezpośrednio do adresata.

Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu, pasażer przejdzie kontrolę bezpieczeństwa już w strefie "fast track".

Lotniska
Kraków zyska więcej lotów do Stambułu
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Lotniska
Na lotnisku w Poznaniu stanął paczkomat. „Dbamy o przedmioty nieloty”
Lotniska
Letnie połączenia lotnicze z Gdańska – 70 kierunków w 23 krajach
Lotniska
Lato na lotnisku we Wrocławiu – nowe trasy prowadzą na północ i południe
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Lotniska
Pięć nowości w letnim rozkładzie lotów z Katowic. W sumie 106 kierunków