Nowy Pickalbatros otwarty w Szarm el-Szejk

Materiały promocyjne

500 milionów euro kosztowała budowa hotelu Pickalbatros, który otwarto właśnie w Szarm el-Szejk

Albatros Aqua Park Sharm El Sheikh to nie tylko pięciogwiazdkowy hotel, lecz także olbrzymi park wodny, który rozciąga się na 220 tysiącach metrów kwadratowych. W kompleksie znajduje się 260 pokojów i apartamentów, 19 basenów (z czego cztery podgrzewane zimą) i największy aquapark w regionie z 18 zjeżdżalniami dla dorosłych i 29 dla dzieci. Według informacji portalu Travel Talk budowa obiektu kosztowała około 500 milionów euro.

Hotel przeznaczony jest zarówno dla rodzin z dziećmi i par, jak i samotnych podróżnych, a każda z tych grup będzie mogła wypoczywać w innej części obiektu. W Aqua Park Sharm El Sheikh goście mogą korzystać z bezpłatnego internetu, w cenę pobytu wliczone są też przejazdy na hotelową plażę do siostrzanego Beach Albatros Resort.

Na uroczystości otwarcia, która odbyła się 22 maja, obecni byli minister turystyki Egiptu Mohammed Yehia Rashed i burmistrzowie regionów Morza Czerwonego i Synaju Południowego – Ahmed Abdullah i Khaled Fouda, którzy niedawno odwiedzili też Warszawę (czytaj: „Egipcjanie: Liczymy na pół miliona polskich turystów”).

Grupa Pickalabatros ma 11 obiektów, z czego 9 znajduje się w Hurghadzie. Hotele na Synaju zostały otwarte (jeden także w zeszłym roku) mimo dużego spadku liczby przyjazdów turystów do tego regionu, bo – jak twierdzi prezes Grupy Pickalbatros Kamel Abou-Aly- mimo trudnej sytuacji turystyka musi być stale wspierana i rozwijana.

Ze statystyk Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że po 20 tygodniach sprzedawania przez polskie biura podróży oferty na ten rok, Egipt jest na czwartym miejscu wśród najpopularniejszych kierunków. Ostatnie tygodnie przyniosły jednak spadek zainteresowania tym krajem wśród klientów, a to ze względu na tragiczną śmierć młodej Polki w Hurghadzie.

W podziale na regiony turystyczne Hurghada jest na 11 miejscu (wzrost o 47 procent rok do roku), a Marsa Alam na 9. Ale Szarm el-Szejk nie ma w zestawieniu dwudziestu najpopularniejszych wcale. Liczba wyjazdów do Egiptu rośnie także w Niemczech, ale także tam zainteresowanie turystów koncentruje się głównie na południowych miejscowościach nad Morzem Czerwonym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pracuj w PLL LOT, nie tylko jako pilot

W liniach lotniczych karierę mogą zrobić nie tylko piloci czy stewardesy. LOT nieustanie szuka ...

Ryanair musi przyjąć z powrotem 224 zwolnionych pracowników

Hiszpański Sąd Najwyższy anulował decyzję Ryanaira o zwolnieniu 224 osób w bazach na Wyspach ...

Radisson Blu Resort – najwyższy w Świnoujściu

Radisson Blu Resort otworzył 14 hotel tej marki w Polsce, tym razem w Świnoujściu. ...

Tatry przeżywają oblężenie, korki na szlakach

Co roku w okolicach święta Maryjnego 15 sierpnia, tatrzańskie szlaki przeżywają największe oblężenie. Parkingi ...

Betlej: A jednak Grecja

Statystyki Travelplanet.pl i Wakacje.pl mogą być przydatne w śledzeniu trendów na rynku turystyki wyjazdowej, ...

Polacy nie chcą latać raz do roku

36 procent Polaków, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy latali samolotem, podróżuje w ten ...