Nowy Pickalbatros otwarty w Szarm el-Szejk

Materiały promocyjne

500 milionów euro kosztowała budowa hotelu Pickalbatros, który otwarto właśnie w Szarm el-Szejk

Albatros Aqua Park Sharm El Sheikh to nie tylko pięciogwiazdkowy hotel, lecz także olbrzymi park wodny, który rozciąga się na 220 tysiącach metrów kwadratowych. W kompleksie znajduje się 260 pokojów i apartamentów, 19 basenów (z czego cztery podgrzewane zimą) i największy aquapark w regionie z 18 zjeżdżalniami dla dorosłych i 29 dla dzieci. Według informacji portalu Travel Talk budowa obiektu kosztowała około 500 milionów euro.

Hotel przeznaczony jest zarówno dla rodzin z dziećmi i par, jak i samotnych podróżnych, a każda z tych grup będzie mogła wypoczywać w innej części obiektu. W Aqua Park Sharm El Sheikh goście mogą korzystać z bezpłatnego internetu, w cenę pobytu wliczone są też przejazdy na hotelową plażę do siostrzanego Beach Albatros Resort.

Na uroczystości otwarcia, która odbyła się 22 maja, obecni byli minister turystyki Egiptu Mohammed Yehia Rashed i burmistrzowie regionów Morza Czerwonego i Synaju Południowego – Ahmed Abdullah i Khaled Fouda, którzy niedawno odwiedzili też Warszawę (czytaj: „Egipcjanie: Liczymy na pół miliona polskich turystów”).

Grupa Pickalabatros ma 11 obiektów, z czego 9 znajduje się w Hurghadzie. Hotele na Synaju zostały otwarte (jeden także w zeszłym roku) mimo dużego spadku liczby przyjazdów turystów do tego regionu, bo – jak twierdzi prezes Grupy Pickalbatros Kamel Abou-Aly- mimo trudnej sytuacji turystyka musi być stale wspierana i rozwijana.

Ze statystyk Polskiego Związku Organizatorów Turystyki wynika, że po 20 tygodniach sprzedawania przez polskie biura podróży oferty na ten rok, Egipt jest na czwartym miejscu wśród najpopularniejszych kierunków. Ostatnie tygodnie przyniosły jednak spadek zainteresowania tym krajem wśród klientów, a to ze względu na tragiczną śmierć młodej Polki w Hurghadzie.

W podziale na regiony turystyczne Hurghada jest na 11 miejscu (wzrost o 47 procent rok do roku), a Marsa Alam na 9. Ale Szarm el-Szejk nie ma w zestawieniu dwudziestu najpopularniejszych wcale. Liczba wyjazdów do Egiptu rośnie także w Niemczech, ale także tam zainteresowanie turystów koncentruje się głównie na południowych miejscowościach nad Morzem Czerwonym.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Trzy lata w zawieszeniu za żart o bombie

Na trzy lata w zawieszeniu i wyrównanie szkody przewoźnika skazał sąd pasażera, który zażartował ...

Tajfun Lan przeszedł nad Tokio

Ponad 380 odwołanych lotów, zakłócenia w kursowaniu niektórych pociągów i promów – nad rejonem ...

Spółka CPK rozpoczęła konsultacje z partnerami biznesowymi

Podmioty zainteresowane udziałem w projekcie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego mają czas do końca kwietnia ...

Prezes LOT: Chcemy latać do Chin z CPK sto razy w tygodniu

Chcę, aby LOT latał na każde z pekińskich lotnisk dwa razy dziennie. Chcemy też ...

Egipt wybiera prezydenta

Dziś początek wyborów prezydenckich w Egipcie. Wynik głosowania jest łatwy do przewidzenia, bo zdecydowanym ...

Sun & Fun: Wracamy do gry i to na dobre

Wracamy do gry i to na dobre – zapowiadał podczas spotkania z agentami turystycznymi ...