Booking.com zwolni kilkuset pracowników

Bloomberg

Booking.com łączy dwa biura działające w Berlinie. Skutek? Prawie 350 osób, które miały umowy na czas określony straci pracę

Ze wspólnego śledztwa przeprowadzonego przez holenderską gazetę „Het Financieele Dagblad” i niemiecki portal „Gründerszene” wynika, że Booking.com połączy dwa berlińskie biura obsługi klientów. W obu miejscach razem zatrudnionych jest łącznie ponad 800 osób. Z pracą pożegnać się ma prawie połowa zatrudnionych. Związek zawodowy Verdi twierdzi, że Booking.com nie przesłał radzie zakładowej dokładnych informacji na ten temat, mimo że jest do tego prawnie zobowiązany.

Autorzy informacji ustalili, że toczy się konflikt między radą zakładową a zarządem firmy. Część spraw trafiła już do sądu, chodzi między innymi o czas pracy.

Chociaż firma nie podaje, ilu ma pracowników, według dziennikarzy jest to 17 tysięcy, z czego 5 tysięcy w Amsterdamie, a pozostali w innych dużych miastach, jak Berlin, Londyn, Lille czy Wilno.

Czytaj też: „Booking.com woli zarabiać na marży niż na prowizji”.

Na początku tego miesiąca szefowa Booking.com Gillian Tans mówiła na kongresie w Berlinie o utrudnieniach wynikających z regulacji prawnych dla takich firm jak ta, którą zarządza. Potwierdziła, że jedno z biur w Berlinie zamknie. Później rzecznik prasowy Booking.com zapewnił, że firma zamierza nadal działać w Niemczech i inwestować.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z Gdańska do Wiednia z Wizz Airem

Wizz Air ogłosił, że 27 kwietnia uruchomi nową trasę z Gdańska do Wiednia. Loty ...

Betlej: Kiedy wyborcze emocje opadną, ruszy sprzedaż wycieczek

Zakończenie kampanii wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego powinno spowodować uspokojenie emocji i zwiększenie ...

Novaturas: Mamy 43 procent wzrostu

Największe litewskie biuro podróży Novaturas w pierwszym półroczu odnotowało wzrost przychodów o 43 procent ...

Podwójna rola Marka Andryszaka w TUI

Marek Andryszak, dyrektor do spraw produktu w TUI Deutschland, zastąpi na stanowisku dyrektora sprzedaży ...

Prezes Cooka bada śmierć klientów

Prezes Thomasa Cooka Peter Fankhauser osobiście zaangażował się w wyjaśnienie przyczyn śmierci dwojga klientów ...

Udane lato Airbnb

Tegoroczne lato było najlepszym w historii Airbnb. Od 1 czerwca do 31 sierpnia z ...