TripAdvisor podpowie, czy hotel jest bezpieczny

Bloomberg

TripAdvisor wprowadził nową kategorię oceny hotelu – poziom bezpieczeństwa. Jeśli klienta ktoś w nim napadł, molestował seksualnie czy w inny sposób mu groził, będzie mógł o tym poinformować innych turystów

Prezes odpowiedzialna za strategię marketingową w TripAdvisorze, Lindsay Nelson, ogłosiła na firmowym blogu, że użytkownicy portalu będą mogli sprawdzać poziom bezpieczeństwa w hotelu. Jeśli w trakcie ich pobytu doszło do naruszenia ich nietykalności, będą mogli poinformować o tym innych turystów. W tej kategorii pojawią się wszystkie doniesienia o molestowaniu czy napaści na tle seksualnym ze strony pracowników, ale również o wypadkach śmiertelnych, zażywaniu narkotyków, napaści z bronią czy pobiciach. Komentarze będą widoczne na górze każdej oceny.

Czytaj też: „Turystka zgwałcona przez przewodnika. TripAdvisor: Niech zamieści negatywną recenzję”.

Serwis pozwala odpowiedzieć na zarzuty klienta, bo, jak podkreśla Nelson, dla wielu osób istotne jest, czy i w jaki sposób zarząd zareagował na daną sytuację. „Chcemy zaangażować społeczność zgromadzoną wokół TripAdvisora na całym świecie, firmy i kierunki turystyczne do dzielenia się informacjami i wskazówkami, jak pozostać bezpiecznym w czasie podróży” – pisze Nelson.

Prezes zapowiada, że w kolejnych miesiącach firma będzie prowadzić badania, które mają pokazać, jakie informacje są najbardziej pożądane przez użytkowników. Chodzi na przykład o odpowiedzi na pytania, czy hotel ma ochronę przez 24 godziny na dobę, czy okolica jest na tyle bezpieczna, żeby spacerować po niej w pojedynkę wieczorem czy w nocy i inne.

„Dodatkowo chcemy współpracować z branżą turystyczną na całym świecie, żeby podkreślić znaczenie poczucia bezpieczeństwa w czasie podróży” – pisze Nelson. Prezes powołuje się na badanie CNN, z którego wynika, że dla 67 procent turystów ma to największe znaczenie. „Dla wielu kobiet, osób z grupy LGBTQ+ czy osób ze specjalnymi potrzebami informacje o bezpieczeństwie mogą być kwestią życia lub śmierci” – dodaje.

Zobacz też: „TripAdvisor koncentruje się na wycieczkach”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowa kampania pokaże inny Egipt

Pokazanie ukrytych skarbów Egiptu to cel nowej kampanii reklamowej, która właśnie wystartowała. Ministerstwo Turystyki ...

IGHP: Zachodniopomorskie ma nowego dyrektora

Agnieszka Maszner z Havet Hotel w Dźwirzynie została nową dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...

Niemiecki TUI dopasowuje produkt do ustawy

Nie powiązane usługi turystyczne, ale impreza turystyczna w rozumieniu nowej ustawy, taki status mają ...

TUI Poland zamówił więcej samolotów Enter Aira

Czarterowa linia lotnicza Enter Air i biuro podróży TUI Poland podpisały aneks do umowy ...

Co po Adrii? Słoweński rząd zastanawia się nad nową linią

Po tym jak narodowy przewoźnik Słowenii, Adria Airways, zgłosiła swoje bankructwo w sądzie, rząd ...

Rosną pensje w brytyjskiej turystyce

O 3,16 procent wzrosło średnie wynagrodzenie w turystyce w Wielkiej Brytanii. Przeciętnie w branży ...