TripAdvisor podpowie, czy hotel jest bezpieczny

Bloomberg

TripAdvisor wprowadził nową kategorię oceny hotelu – poziom bezpieczeństwa. Jeśli klienta ktoś w nim napadł, molestował seksualnie czy w inny sposób mu groził, będzie mógł o tym poinformować innych turystów

Prezes odpowiedzialna za strategię marketingową w TripAdvisorze, Lindsay Nelson, ogłosiła na firmowym blogu, że użytkownicy portalu będą mogli sprawdzać poziom bezpieczeństwa w hotelu. Jeśli w trakcie ich pobytu doszło do naruszenia ich nietykalności, będą mogli poinformować o tym innych turystów. W tej kategorii pojawią się wszystkie doniesienia o molestowaniu czy napaści na tle seksualnym ze strony pracowników, ale również o wypadkach śmiertelnych, zażywaniu narkotyków, napaści z bronią czy pobiciach. Komentarze będą widoczne na górze każdej oceny.

Czytaj też: „Turystka zgwałcona przez przewodnika. TripAdvisor: Niech zamieści negatywną recenzję”.

Serwis pozwala odpowiedzieć na zarzuty klienta, bo, jak podkreśla Nelson, dla wielu osób istotne jest, czy i w jaki sposób zarząd zareagował na daną sytuację. „Chcemy zaangażować społeczność zgromadzoną wokół TripAdvisora na całym świecie, firmy i kierunki turystyczne do dzielenia się informacjami i wskazówkami, jak pozostać bezpiecznym w czasie podróży” – pisze Nelson.

Prezes zapowiada, że w kolejnych miesiącach firma będzie prowadzić badania, które mają pokazać, jakie informacje są najbardziej pożądane przez użytkowników. Chodzi na przykład o odpowiedzi na pytania, czy hotel ma ochronę przez 24 godziny na dobę, czy okolica jest na tyle bezpieczna, żeby spacerować po niej w pojedynkę wieczorem czy w nocy i inne.

„Dodatkowo chcemy współpracować z branżą turystyczną na całym świecie, żeby podkreślić znaczenie poczucia bezpieczeństwa w czasie podróży” – pisze Nelson. Prezes powołuje się na badanie CNN, z którego wynika, że dla 67 procent turystów ma to największe znaczenie. „Dla wielu kobiet, osób z grupy LGBTQ+ czy osób ze specjalnymi potrzebami informacje o bezpieczeństwie mogą być kwestią życia lub śmierci” – dodaje.

Zobacz też: „TripAdvisor koncentruje się na wycieczkach”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT szuka wiceprezesa – drugie podejście

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła kolejny konkurs na wiceprezesa. Na złożenie dokumentów kandydaci mają czas ...

Novaturas tracił w 2019 roku klientów i zyski

Zaostrzona konkurencja i zmian zachowań klientów to przyczyny dużo słabszych wyników turystycznej Grupy Novaturas ...

Betlej: Policzymy, ile zarabiają biura podróży

Najważniejsze dla kondycji finansowej biur podróży są marże, jakie mogą one uzyskać na sprzedanych ...

Rumuński Blue Air połączy Kraków z Turynem

Od 16 grudnia loty między Krakowem a Turynem rozpocznie rumuńska linia lotnicza Blue Air ...

LOT kończy akcję LOT do Domu

Rząd chce zamknąć akcję LOT do Domu przed świętami. Zdaniem ekspertów tysiące przyjezdnych, głównie ...

Hampton otwiera się na Mokotowie

Hampton by Hilton Warsaw Mokotów, hotel w środku biurowej części Mokotowa, rozpocznie działalność na ...