Wiceminister turystyki Grecji Manos Konsolas spotkał się z prezesem tamtejszej organizacji do spraw zatrudnienia Manpower Spirosem Protopsaltisem, by przedyskutować plan przysposobienia osób bezrobotnych do pracy w branży turystycznej – informuje portal branżowy Greek Travel Pages.

Plan zakłada wprowadzenie szkoleń, które przygotowywałyby takie osoby do obsługi gości w sezonie letnim, a także innych programów edukacyjnych przysposabiających do pracy w najbardziej potrzebnych zawodach. Spotkanie było również okazją do rozmów o wspieraniu przedsiębiorców gotowych do zatrudnienia dodatkowego personelu.

CZYTAJ TEŻ: Egipcjanie mają pracować w turystyce

Ostatnio Ministerstwo Turystyki ogłosiło, że chce poprawić jakość kształcenia turystycznego poprzez stworzenie specjalizacji na uczelniach wyższych, podniesienie jakości szkoleń proponowanych obecnie w ramach edukacji zawodowej, a także wprowadzenie oferty odpowiadającej zapotrzebowaniu na pracowników zgodnemu z planami rozwoju turystyki w kraju. Chodzi o to, by kształcenie obejmowało między innymi wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz o podejmowanie współpracy z uczelniami zagranicznymi.

ZOBACZ TAKŻE: Grecja: 30 milionów euro pomocy dla firm turystycznych