Projekt Tatry Super Ski ruszył w listopadzie 2018 roku. 14 ośrodków narciarskich (dziś jest ich 17) podpisało wówczas umowę o współpracy, w ramach której zaoferowało wspólny karnet.

Pod koniec 2019 roku do projektu przystąpiły Terma Bania w Białce Tatrzańskiej i Aqua Park Zakopane. Z karnetem Tatry Super Ski można więc zarówno szusować po 91 trasach narciarskich w 17 ośrodkach w Polsce i na Słowacji, jak i korzystać z atrakcji dwóch parków wodnych – zawiadamia Tatra Super Ski w komunikacie.

– Kąpiele w wodzie, która zawiera siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo to idealny sposób na zregenerowanie sił w przerwie między zjazdami na nartach – mówi koordynator projektu Tatry Super Ski Adam Marduła, cytowany w komunikacie. – Termalne kąpiele pomagają między innymi w zwalczaniu bezsenności, eliminują bóle głowy i stres, a także wspomagają przemianę materii i proces odchudzania. Powszechnie uznaje się również ich zbawienny wpływ na skórę – zachęca.

W Aqua Parku Zakopane są między innymi cztery zjeżdżalnie i jacuzzi, a w Termie Bania baseny z leczniczą wodą termalną, strefa relaksu z gejzerami dennymi, biczami wodnymi i przeciwprądami, tężnia solankowa, spa, sauny i strefa zabawy – czytamy w komunikacie.

Karnety Tatry Super Ski dostępne są w kasach ośrodków i kosztują w szczycie sezonu od 60 złotych (dwugodzinny) do 575 złotych (tygodniowy), a z limitowanym wstępem na baseny od 135 do 560 złotych. Dzieci i seniorzy mają zniżki.